امروز میخوام یه یخ در بهشت خوشمزه و ناستالژیک بهتون آموزش بدم. توی این روزای گرم تابستونی میتونید این دسر سنتی جذاب رو درست کنید. بخورید تا جیگرتون حال بیاد! مخصوصا وقتی تازه از بیرون رسیدی و داری از گرما هلاک میشی کلی میچسبه. پس بهتره از قبل تهیه ش کنید و داخل فریزر بگذارید. وقتی رسیدید خونه بذارید نیم ساعت بیرون یخچال بمونه و بعد نوش جان کنید. برای تهیه یخ در بهشت نیاز به نشاسته گل دارید که میتونید اون رو از فروشگاه آنلاین ایران کوک تهیه کنید. بقیه مواد هم که به احتمال زیاد همین الان توی آشپزخونه شما حاضره. پس بریم سراغ طرز تهیه یه دسر سنتی و اصیل.

طرز تهیه یخ در بهشت

مرحله اول:

نشاسته گندم را در آب حل کنید سپس شیر را اضافه کنید و روی حرارت ملایم قرار دهید و هم بزنید. پس از اینکه مخلوط کمی خودش را گرفت شکر و گلاب را اضافه کنید و همچنان هم بزنید تا غلیظ شود.

 

یخ در بهشت

مرحله دوم:

زمانی که یخ در بهشت به غلظتی که میخواهید رسید از روی حرارت بردارید و داخل کاسه بریزید. به مدت 3 - 5 ساعت داخل فریزر قرار دهید تا یخ بزند. سپس آن را از فریزر خارج کنید و بگذارید به حالت نیمه یخ زده برسد. یخ در بهشت را با قاشق یا اسکوپ ساز بردارید و در کاسه سرو قرار دهید. آن را با خلال پسته، مربا و ... تزیین و سرو کنید.

 

یخ در بهشت