اگر به دنبال غذایی خوشمزه و مقوی برای شام‌تان هستید که راحت و بی‌دردسر نیز آماده شود، ما یک پیشنهاد عالی داریم. سوپ سبزیجات، پیش‌غذایی مغذی و جذاب است و می‌توانید در یک چشم بهم زدن، آن را آماده کنید. برای درست کردن این سوپ به مقداری رشته سوپ، آب مرغ، گوجه‌فرنگی، ذرت، هویج، سیب‌زمینی، گشنیز و جعفری نیاز دارید و پخت آن بیشتر از 40 دقیقه طول نمی‌کشد.

استفاده از سبزیجات متنوع در این سوپ، آن را به منبعی سرشار از فیبر و انواع ویتامین‌ها تبدیل می‌کند. همچنین این سوپ کالری کمی دارد و غذایی مناسب برای افرادی است که قصد کاهش وزن دارند. این سوپ خوشمزه را با دستور ایران کوک درست کنید و از خوردنش در کنار خانواده‌تان لذت ببرید. البته به سلیقه خودتان می‌توانید سبزیجات مورد علاقه‌تان را به آن اضافه کنید.

طرز تهیه سوپ سبزیجات

مرحله اول

ابتدا 6 لیوان آب مرغ را داخل قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید تا به جوش بیاید. سپس، هویج‌ها را نگینی خرد کنید و به آب مرغ در حال جوشیدن اضافه کنید و پس از ۱۵ دقیقه نیز سیب زمینی خردشده را داخل قابلمه بریزید.

مرحله دوم

گوجه فرنگی‌ها را پوست بگیرید، به صورت ریز و یک‌دست خرد کنید و در مقداری روغن سرخ نمایید. پس از این‌که گوجه‌فرنگی‌ها کاملا سرخ شدند، آن‌ها را به مواد اضافه کنید. پس از اینکه مواد سوپ جوشیدند، حرارت را ملایم کنید تا کم‌کم سوپ‌تان جا بیفتد.

مرحله سوم

بعد از این‌که مواد سوپ پخته شد، رشته‌ها را کم‌کم به آن‌ها اضافه کنید و به آرامی مخلوط نمایید؛ مراقب باشید رشته‌ها خرد نشوند. وقتی رشته‌ها کمی نرم شدند، نصف پیمانه جعفری و گشنیز خردشده را به سوپ اضافه کنید و به هم بزنید.

مرحله چهارم

بعد از آماده شدن سوپ، مقدار نمک و فلفل آن را اندازه کنید. سپس، آبلیمو را به سوپ اضافه کنید و پس از 2 دقیقه، آن را از روی حرارت بردارید. سوپ سبزیجات را در ظرف مناسب سرو کنید و با مقدار باقی‌مانده جعفری و گشنیز تزیین نمایید.

طرز تهیه سوپ سبزیجات

نکات طلایی در تهیه سوپ سبزیجات

- در صورت تمایل می‌توانید به جای گوجه‌فرنگی از رب گوجه استفاده کنید؛ فقط قبل از این‌که رب گوجه‌فرنگی را به سوپ اضافه کنید، آن را با کمی روغن سرخ کنید.

- در صورتی‌که آب مرغ نداشتید به جای آن از عصاره مرغ حل‌شده در 4 لیوان آب استفاده کنید.

- اگر دوست داشتید می‌توانید کمی مرغ پخته به سوپ سبزیجات اضافه کنید.

سخن آخر

سوپ سبزیجات، پیش‌غذایی خوشمزه و مقوی است که طرز تهیه آسانی دارد و پختش بیشتر از 40 دقیقه طول نمی‌کشد. برای پخت این سوپ از آب مرغ، رشته سوپ، گوجه‌فرنگی، ذرت، هویج، سیب‌زمینی، گشنیز و جعفری استفاده می‌شود.

در اولین مرحله از پخت این سوپ باید آب مرغ را روی حرارت قرار دهید تا به جوش بیاید. سپس، هویج‌های خردشده را داخل آب مرغ بریزید و 15 دقیقه بعد نیز سیب‌زمینی خردشده را اضافه کنید. در ادامه گوجه‌فرنگی‌ها را پوست بگیرید، در کمی روغن سرخ کنید و داخل قابلمه بریزید.

بعد از پخت مواد، رشته سوپ را اضافه کنید و بعد از نرم شدن رشته‌ها نیز نصف پیمانه جعفری و گشنیز خردشده را داخل سوپ بریزید. بعد از آماده شدن سوپ، نمک و فلفل آن را اندازه کنید، کمی آبلیمو اضافه نمایید و پس از 2 دقیقه نیز سوپ را از روی حرارت بردارید.