سوپ، پیش‌غذایی ساده و دلچسب است که روزهای سرد ما را گرم می‌کند. البته تنوع در مواد اولیه و روش‌های پخت این پیش‌غذا آن‌قدر زیاد است، هرکسی با هر سلیقه و ذائقه‌ای می‌تواند سوپ مورد علاقه‌اش را پیدا کند. ما در این نوشته طرز پخت نوعی سوپ سیب‌زمینی را به شما آموزش خواهیم داد که در تهیه آن از خامه، شیر، پنیر چدار، آرد و کالباس استفاده می‌شود. این سوپ با این مواد اولیه غیرممکن است که خوشمزه نباشد.

لبنیات مورد استفاده در سوپ سیب‌زمینی، آن را به یک غذای مقوی و سرشار از کلسیم تبدیل کرده است. همچنین سیب‌زمینی موجود در این سوپ نیز دارای مقادیر زیادی فیبر و پتاسیم است که به کاهش فشار خون، محافظت از قلب، خواب بهتر، کاهش التهاب و گوارش بهتر کمک می‌کنند. این سوپ سیب‌زمینی خوشمزه را درست کنید و بدن‌تان را با آن حسابی تقویت کنید.

طرز تهیه سوپ سیب‌زمینی

مرحله اول

سیب‌زمینی‌ها را بشویید و داخل یک قابلمه آب بریزید تا بپزند. بهتر است روی سیب‌زمینی‌ها با چنگال تعدادی سوراخ ایجاد کنید تا زودتر بپزند.

سیب‌زمینی‌های پخته‌شده را پوست بکنید، له کنید و به صورت پوره درآورید.

مرحله دوم

قابلمه‌ را روی حرارت ملایم گاز قرار دهید و آرد را درون قابلمه بریزید. آرد را کمی تفت دهید تا بوی خامی آن گرفته شود.

سپس، شیر را به تدریج به آرد اضافه کنید و هم بزنید تا خوب مخلوط شوند. اجازه دهید مواد حدود 10 دقیقه با حرارت کم بجوشند.

مرحله سوم

پس از 10 دقیقه سیب‌زمینی پوره‌شده، نمک و فلفل را به مخلوط شیر و آرد اضافه کنید و چند دقیقه هم بزنید تا مواد باهم ترکیب شوند.

قابلمه را از روی حرارت بردارید. پنیر چدار رنده‌شده را به مخلوط سیب‌زمینی اضافه کنید و هم بزنید تا پنیر آب شود. در آخر نیز خامه را اضافه کنید.

مرحله چهارم

کالباس‌ها را خرد کنید. سپس، آن‌ها را در مقداری روغن تفت دهید تا برشته شوند. سوپ سیب‌زمینی را در ظرف بریزید و روی آن را با کالباس‌های برشته، مقداری پنیر چدار و سبزی دلخواه‌تان تزیین کنید.

 

سوپ سیب زمینی

نکات طلایی در تهیه سوپ سیب‌زمینی

 بهتر است در تهیه این سوپ از خامه ساده کم‌چرب استفاده کنید. در صورت تمایل می‌توانید به جای کالباس از مرغ پخته ریش‌ریش استفاده کنید. براساس سلیقه‌تان می‌توانید پنیر چدار کمتر یا بیشتری در این سوپ استفاده کنید.

سخن آخر

 سوپ سیب‌زمینی، نوعی سوپ مقوی و خوشمزه است که در تهیه آن از خامه، شیر، پنیر چدار، آرد و کالباس استفاده می‌شود. استفاده از انواع لبنیات موجود در این سوپ، آن را به یک غذای مقوی و سرشار از کلسیم تبدیل کرده است. همچنین سیب‌زمینی موجود در این سوپ نیز دارای مقادیر زیادی فیبر و پتاسیم است که فوائد زیادی برای سلامتی دارند.

اگر دوست دارید سوپ سیب‌زمینی سالم‌تری داشته باشید، می‌توانید به جای کالباس از مرغ ریش‌ریش استفاده کنید. همچنین بهتر است در تهیه این سوپ از خامه ساده کم‌چرب استفاده کنید. سوپ سیب‌زمینی را در روزهای سرد زمستانی درست کنید و از خوردنش لذت ببرید.