تیرامیسو، یک دسر ایتالیایی فوق‌العاده خوشمزه و محبوب است که در بیشتر مهمانی‌ها و جشن‌ها سرو می‌شود. این دسر اولین بار در دهه 1960 میلادی در یک رستوران در منطقه ونتو ایتالیا درست شد و به سرعت همه دنیا را شیفته خود کرد. تیرامیسوی کلاسیک با بیسکوییت، پنیر ماسکارپونه، خامه، شکر، قهوه غلیظ و پودر کاکائو درست می‌شود. اما انواع میوه را می‌توانید جایگزین قهوه کنید و تیرامیسوی میوه‌ای درست کنید که طعم بسیار دلچسبی دارد.

تیرامیسوی توت‌فرنگی، یکی از انواع تیرامیسوی میوه‌ای است که ظاهر جذاب و خوش‌رنگی دارد. این دسر خوشمزه را می‌توانید به راحتی در خانه درست کنید و مهمانان خود را با آن سورپرایز کنید. فقط به یاد داشته باشید تیرامیسو کالری بالایی دارید و در خوردن آن باید احتیاط کنید.

طرز تهیه تیرامیسو توت‌فرنگی

مرحله اول

توت فرنگی‌ها را درشت خرد کنید، با شکر مخلوط کنید و برای مدتی در یخچال قرار دهید تا به خورد هم بروند.

مرحله دوم

داخل کاسه‌ای پنیر ماسکارپونه و خامه را بریزید و با همزن بزنید تا حجیم و یکدست شود (از خامه فرم گرفته یا خامه قنادی هم می‌توانید استفاده کنید).

تیرامیسو میوه

مرحله سوم

حالا نوبت چیدن لایه‌های دسر تیرامیسو در ظرف است. می‌توانید قبل از شروع این کار، کف ظرف را سلفون بکشید تا بعد از آماده شدن دسر، آن را به راحتی از قالب خارج کنید و برش بزنید.

بیسکوییت‌های لیدی فینگر را به نوبت داخل آب‌میوه بزنید و ته ظرف بگذارید. سپس، مقداری توت‌فرنگی خردشده روی آن بریزید و در صورت تمایل مقداری شکلات روی توت فرنگی‌ها رنده کنید (استفاده از شکلات اختیاری است).

تیرامیسو میوه

مرحله چهارم

روی توت فرنگی‌ها را با لایه‌ای از کرم خامه‌ای که آماده کرده‌اید، بپوشانید. با هر تعداد لایه‌ای که می‌خواهید  داخل ظرف را پر کنید و ظرف را داخل یخچال بگذارید تا دسرتان سرد شود.

تیرامیسو میوه

نکات طلایی در تهیه دسر تیرامیسو توت‌فرنگی

- به جای بیسکوییت لیدی فینگر می‌تواند از بیسکوییت پتی‌بور، تی‌تی تاپ و کیک استفاده کنید.

- برای تهیه دسر تیرامیسو می‌توانید از میوه‌های دیگر مثل موز، آناناس، بلوبری، تمشک و یا مخلوط چند میوه استفاده کنید.

- دسر تیرامیسو هر چقدر بیشتر داخل یخچال بماند، دارای بافت منسجم‌تر و خوشمزه‌تری خواهد بود.

- اگر در تهیه دسر تیرامیسو توت‌فرنگی از پنیر خامه‌ای استفاده می‌کنید باید بدون نمک و مزه شوری باشد.

- تیرامیسو توت‌فرنگی را برای مهمانی می‌توانید به صورت تک‌نفره و در لیوان‌های شیشه‌ای درست کنید.

سخن آخر

تیرامیسو، نوعی دسر ایتالیایی خوشمزه و پرطرفدار است که با لایه‌هایی از بیسکوییت، کرم خامه‌ای و قهوه درست می‌شود. البته به جای قهوه می‌شود از انواع میوه استفاده کرد و تیرامیسوی میوه‌ای درست کرد. تیرامیسوی توت‌فرنگی، یکی از انواع تیرامیسوی میوه‌ای است که طعمی فوق‌العاده و ظاهری جذاب دارد.

برای درست کردن تیرامیسو توت‌فرنگی ابتدا توت‌فرنگی‌ها را خرد می‌کنند و با شکر مخلوط می‌کنند. سپس، خامه و پنیر ماسکارپونه را با همزن می‌زنند. در ادامه بیسکوییت‌های لیدی فینگر را به آب‌میوه آغشته می‌کنند و کف ظرف می‌چینند. روی بیسکوییت‌ها را یک لایه کرم خامه‌ای و یک لایه توت‌فرنگی می‌چینند و در صورت تمایل چند لایه دیگر با همین ترتیب درست می‌کنند.