پودینگ‌ها، از جمله خوراکی‌های خوشمزه و جذابی هستند که هم به عنوان دسر و هم غذای اصلی سرو می‌شوند. پودینگ‌ها اغلب ترکیبی از شیر و شکر هستند که با دیگر مواد طعم‌دهنده مخلوط می‌شوند. همچنین برای ایجاد حالت ژله‌ای و اتصال مواد داخل پودینگ‌ها از پودر ژلاتین، تخم‌مرغ و نشاسته ذرت استفاده می‌شود.

پودینگ‌ها دارای انواع مختلفی هستند و با مواد اولیه متفاوت درست می‌شوند. پودینگ وانیلی، پودینگ زعفرانی، پودینگ توت‌فرنگی، پودینگ وانیلی، پودینگ موز و پودینگ شکلاتی از جمله پودینگ‌های محبوب هستند. ما اینجا قصد داریم طرز تهیه پودینگ موز را آموزش دهیم که یک دسر خنک و دلچسب برای سرو در روزهای گرم است. پودینگ موز دسری چند لایه است و از ترکیب موز خامه‌ای، پودینگ و بیسکوییت درست می‌شود. این پودینگ خوشمزه را می‌توانید برای مهمانی بعدی خود درست کنید؛ حتما مهمان‌ها عاشق طعم بی‌نظیر آن خواهند شد.

طرز تهیه پودینگ موز

مرحله اول

3 عدد از موزها را پوست بکنید، خرد کنید و داخل مخلوط کن بریزید. سپس، شیر و خامه را به موز اضافه کنید و بزنید. در ادامه زرده‌های تخم‌مرغ، نمک، شکر و نشاسته ذرت را اضافه کنید و مجددا بزنید تا مواد یکدست شوند.

پودینگ میوه

مرحله دوم

مواد مخلوط شده را داخل قابلمه‌ای بریزید، روی حرارت متوسط قرار دهید و هم بزنید تا پودینگ غلیظ شود (در تمام مدت هم بزنید تا پودینگ ته نگیرد).

مرحله سوم

پودر ژلاتین را با چند قاشق آب مخلوط کنید و 5 دقیقه کناری بگذارید. پس از غلیظ شدن پودینگ، پودر ژلاتین حل‌شده و کره را به آن اضافه کنید. سپس، پودینگ را داخل کاسه‌ای بریزید و حداقل 2 ساعت داخل یخچال بگذارید.

مرحله چهارم

خامه فرم‌گرفته را داخل کاسه‌ای بریزید. 1 عدد موز باقی‌مانده را خرد کنید و همراه با پودر قند به خامه اضافه کنید و خوب مخلوط نمایید.

 

پودینگ میوه

پس از سرد شدن پودینگ، لیوان‌های دسر را لایه لایه با بیسکوییت خردشده، پودینگ و موز خامه‌ای پر کنید. در انتها می‌توانید روی دسر را با مقداری خامه یا موز حلقه‌شده تزیین کنید (می‌توانید به جای بیسکوییت از کیک هم استفاده کنید).

پودینگ میوه

نکات طلایی در تهیه پودینگ موز

-برای جلوگیری از بریدن پودینگ ابتدا کمی از پودینگ داغ را داخل مخلوط کن بریزید و به آن پودر ژلاتین حل‌شده و کره اضافه کنید. سپس مواد را بزنید تا یکدست شود و به بقیه پودینگ اضافه کنید. همچنین می‌توانید به جای پودر ژلاتین از 2 قاشق غذاخوری دیگر نشاسته ذرت استفاده کنید.

-می‌توانید به مایه پودینگ رنگ خوراکی اضافه کنید. در دسر بالا مقداری رنگ خوراکی زرد همزمان با کره به مایه پودینگ اضافه شده است.

-برای تهیه این دسر بهتر است از موزهای رسیده یا له‌شده استفاده شود.

سخن آخر

پودینگ موز، دسری خوشمزه و خنک است که می‌توانید آن را در روزهای گرم در مهمانی‌ها و دورهمی‌ها سرو کنید. این پودینگ، دسری چند لایه است و از ترکیب موز خامه‌ای، بیسکوییت خردشده و پودینگ درست می‌شود.

برای درست کردن این پودینگ 3 عدد از موزها را پوست بکنید، خرد کنید و داخل مخلوط کن بریزید. سپس شیر، خامه، زرده‌های تخم‌مرغ، نمک، شکر و نشاسته ذرت را به موزها اضافه کنید و هم بزنید. در ادامه مواد مخلوط شده را روی حرارت قرار دهید تا غلیظ شوند. سپس پودر ژلاتین حل‌شده در چند قاشق آب را همراه با کره به پودینگ بیفزایید و آن را به مدت 2 ساعت در یخچال قرار دهید. در آخر لیوان‌های دسر را لایه لایه با موز خامه‌ای، بیسکوییت و پودینگ پر کنید.