دسرهای تابستونی خوشمزه کم نیستن. مخصوصا دسر با بستنی. انواع بستنی و کیک بستنی اما بیشتر از همه شناخته شدن و طرفدار دارن. درست کردن کیک بستنی کمی زمانبره و نیاز به برنامه ریزی قبلی داره. پس اگه وقت کیک درست کردن نداشته باشیم چی؟ امروز میخوام اسپلیت موز رو بهتون معرفی کنم. این دسر خیلی شیک و خوشمزه در کمتر از 10 دقیقه آماده میشه. و مخصوصاً برای بچه ها میتونه خیلی جذاب باشه. برای تزیین دسر هم میتونید همه جور خلاقیتی به خرج بدید. در ضمن میتونید با استفاده از بستنی های متنوع و رنگی جلوه قشنگتری به اسپلیت موز بدید.

 

طرز تهیه دسر اسپلیت موز

موز را از وسط به دو قسمت برش بزنید. درون ظرف موز ها را با کمی فاصله در کنار هم قرار دهید. میتوانید از ظرف مخصوص این دسر که به قایق بنانا اسپلیت معروف است یا ظرفی مشابه استفاده کنید.

3 اسکوپ بستنی (3 توپ بستنی) را میان دو موز برش خورده قرار دهید. روی هر بستنی را به دلخواه  با مقداری مغز، میوه برش خورده و سس شکلات و ... تزئین کنید.

مقداری خامه سرد و 1 قاشق غذاخوری پودر قند را با همزن برقی بزنید تا خامه سفت شود سپس روی هر بستنی مقداری خامه بریزید. از اسپری خامه یا خامه قنادی آماده نیز میتوانید برای تزیین اسپلیت موز استفاده کنید. روی خامه را میتوانید با مقداری میوه، ویفر شکلاتی، بیسکوئیت، چتر و ... تزئین کنید.

  دسر اسپلیت موز   برای تزیین اسپلیت موز میتوانید از سس کارامل و سس فاج استفاده کنید. در ادامه مواد لازم و طرز تهیه این دو سس را برای شما توضیح میدهیم.   مواد لازم سس فاج:  
  • شکلات نیمه تلخ خرد شده 120 گرم
  • کره ی 60 گرم
  • خامه ی غلیظ 60 میلی لیتر
   

- برای تهیه سس فاج، در قابلمه ی بالایی یک بخارپزِ دو طبقه یا در کاسه ی پیرکسی که روی آب جوش قرار می گیرد (تماس پیدا نکند) شکلات و کره را مخلوط کنید و آنرا هم بزنید تا ذوب و نرم شود. 60 میلی لیتر خامه را به آن اضافه کنید. ظرف را از روی حرارت بردارید و آن را بپوشانید تا گرم بماند. آن را کنار بگذارید.

  مواد لازم سس کارامل:  
  • خامه ی غلیظ 180 میلی لیتر
  • شکر قهوه ای  105 گرم
 

- برای تهیه سس کارامل، روی حرارت بالا در یک قابلمه ی ضخیم 120 میلی لیتر خامه و شکر قهوه ای را به جوش بیاورید. آن را 2 دقیقه بجوشانید و مدام هم بزنید.

  تزیین دسر با سس فاج و کارامل