نوشیدن قهوه برای رفع خستگی و خوب‌آلودگی به یکی از ضروریات زندگی بیشتر ما تبدیل شده است. البته اغلب ما دوست داریم گاهی قهوه‌ای با طعمی جدید را امتحان کنیم و لذت خوردن قهوه را دوچندان کنیم. ما برای شما عاشقان قهوه که به دنبال طعم‌های جدید این نوشیدنی هستید، یک پیشنهاد عالی داریم؛ قهوه عسلی اسپانیایی را امتحان کنید. قهوه عسلی اسپانیایی ترکیبی از شیر، قهوه، عسل و ادویه‌هایی مانند دارچین، وانیل و جوز هندی است و طعم و عطری فوق‌العاده دارد.

قهوه عسلی اسپانیایی از قهوه‌های مرسوم مانند قهوه دالگونا، کاپوچینو، شیر قهوه و لاته سالم‌تر است، زیرا در آن به جای شکر از عسل استفاده می‌شود. عسل نه تنها مضرات شکر را ندارد، بلکه دارای فوائد زیادی نیز برای سلامتی است. ادویه‌های موجود در این قهوه نیز مزایای زیادی برای سلامتی شما دارند. همچنین این قهوه طرز تهیه راحتی دارد و فقط حدود 5 دقیقه طول می‌کشد، آن را آماده کنید. اسپانیایی‌ها در گذشته این قهوه را معمولا بعد از ناهار به عنوان دسری سبک سرو می‌کردند، شما می‌توانید آن را به عنوان دسر بعد از غذا میل کنید یا به عنوان یک نوشیدنی آرام‌بخش بنوشید. ما در این‌جا طرز تهیه قهوه عسلی اسپانیایی را به دو روش مختلف آموزش خواهیم داد. برای یادگیری طرز تهیه این قهوه فوق‌العاده با ایران کوک همراه باشید.

روش اول طرز تهیه قهوه عسلی اسپانیایی

مرحله اول

پودر قهوه را با 1 لیوان آب مخلوط کنید و روی حرارت ملایم قرار دهید. با حرارت ملایم، قهوه و آب را آنقدر هم بزنید تا شروع به جوشیدن کند. وقتی قهوه به جوش آمد، آن را سریع از روی حرارت بردارید(قهوه نباید بجوشد).

مرحله دوم

شیر را روی حرارت قرار دهید تا به جوش آید. پس از به جوش آمدن شیر، آن را از روی حرارت بردارید و با مقداری دارچین مخلوط کنید. سپس، مخلوط شیر و دارچین را با همزن برقی آن‌قدر بزنید تا کف کند.

مرحله سوم

درون لیوان سرو، قهوه آماده را با عسل مخلوط کنید. سپس، کف شیر را به آرامی روی قهوه بریزید و روی آن را کمی پودر قهوه بپاشید و سرو کنید.

روش دوم تهیه شیرعسلی اسپانیایی

مواد اولیه

پودر قهوه 1 قاشق چای‌خوری

آب 1 پیمانه

شیر 1 پیمانه

عسل 2 قاشق چای‌خوری

دارچین 1/8 قاشق چای‌خوری

وانیل 1/4 قاشق چای‌خوری

جوز هندی مقداری

طرز تهیه 

مرحله اول

پودر قهوه را با 1 لیوان آب مخلوط کنید و روی حرارت ملایم قرار دهید. با حرارت ملایم، قهوه و آب را آنقدر هم بزنید تا شروع به جوشیدن کند. وقتی قهوه به جوش آمد، آن را سریع از روی حرارت بردارید.

مرحله دوم

قهوه آماده، شیر، عسل، دارچین، وانیل و جوز هندی را مخلوط کنید و روی حرارت ملایم قرار دهید. مواد را روی حرارت هم بزنید و اجازه دهید خوب گرم شوند. به محض این‌که قهوه عسلی به جوش افتاد، آن را از روی حرارت بردارید (قهوه نباید جوشانده شود).

طرز تهیه قهوه عسلی دارچینی

نکات طلایی در تهیه قهوه عسلی اسپانیایی

-ادویه‌های قهوه عسلی را می‌توانید به سلیقه خودتان کم و زیاد کنید.

-این قهوه را باید با حرارت ملایم درست کنید.

-برای تزیین روی قهوه عسلی در روش دوم می‌توانید از مقداری خامه استفاده کنید.

سخن آخر

قهوه عسلی اسپانیایی، یکی از نوشیدنی‌های سنتی اسپانیایی است که عاشقان قهوه باید آن را امتحان کنند. این نوشیدنی ترکیبی از شیر، قهوه، عسل و ادویه‌هایی مانند دارچین، وانیل و جوزهندی است و عطر و طعمی فوق‌العاده دارد. این قهوه از انواع قهوه‌های مرسوم سالم‌تر است زیرا در آن به جای شکر از عسل استفاده می‌شود. همچنین تهیه قهوه شیرعسلی بسیار آسان است و درست کردنش 5 دقیقه طول می‌کشد.

قهوه عسلی اسپانیایی به روش‌های مختلفی تهیه می‌شود و ما در این‌جا دو روش تهیه آن را آموزش دادیم. راحت‌ترین روش تهیه قهوه عسلی این است که ابتدا پودر قهوه را با 1 پیمانه آب مخلوط کنید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا شروع به جوشیدن کند. در ادامه قهوه آماده را با بقیه مواد مخلوط کنید و روی حرارت ملایم قرار دهید. حواس‌تان باشد قهوه را با حرارت ملایم درست کنید و آن را به هیچ وجه نجوشانید.