میلک شیک یکی از خوشمزه ترین نوشیدنی های خنک تابستونیه. انواع مختلف میلک شیک رو میشه در منوی همه ی کافی شاپ ها دید. علاوه بر میلک شیک شکلات و نوتلا، یکی دیگه  از محبوب ترین طعم های این نوشیدنی خوشمزه، میلک شیک میوه ایه. اغلب میلک شیک های میوه ای علاوه بر طعم فوق العاده خوشمزه، بسیار پر خاصیت هستن. شما می تونید با اضافه کردن انواع مغز و خشکبار به شیک میوه ای نه تنها طعم اون رو متفاوت کنید، بلکه خاصیت اون رو بیشتر کنید. به عنوان مثال میلک شیک خرما و نارگیل یکی از پر خاصیت ترین و در عین حال خوشمزه ترین شیک های میوه ایه. در این مطلب قصد داریم طرز تهیه ی یک میلک شیک جدید و متفاوت رو بهتون آموزش بدیم. این شیک خاص و خوشمزه از ترکیب موز و بیسکویت درست میشه. وجود بیسکویت های خرد شده در شیک موز بیسکویتی باعث میشه که موقع خوردن اون، خرده های بیسکویت رو احساس کنید. در عین حال، موز یکی از پر خاصیت ترین میوه هاست که در همه ی فصل های سال وجود داره و این یعنی می تونید شیک موز بیسکویتی رو هر زمان که خواستید درست کنید. در ادامه دو روش ساده برای درست کردن این شیک فوق العاده رو بهتون معرفی می کنیم. شما می تونید به دلخواه از انواع مغز مثل مغز گردو و بادام و یا پودر نارگیل استفاده کنید تا هم طعم متفاوتی به نوشیدنی بدید و هم خاصیت اون رو بیشتر کنید.

 

طرز تهیه میلک شیک موز بیسکویتی

 

روش اول

۱- بستنی و شیر را داخل میکسر بریزید و با هم مخلوط کنید تا کاملا یکدست شوند. ۲- موز را خرد کنید و به همراه گردو به سایر مواد اضافه کنید. ۳- در انتها بیسکویت های خرد شده را به شیک اضافه کرده و با قاشق یا لیسک هم بزنید تا در تمام قسمت های شیک موز بیسکویتی پخش شوند. ۴- دیواره های لیوان مورد نظر را با سس شکلاتی تزیین کنید. سپس میلک شیک موز بیسکویتی را داخل آن بریزید و روی آن را با خامه قنادی زده شده، اسپری خامه و یا میوه های خرد شده تزیین و سرو کنید.  

روش دوم

موز 1 عدد بستنی ساده 1 پیمانه بیسکوییت پتی بور یا ساده 5 عدد پودر نارگیل 1 قاشق غذاخوری شیر سرد به مقدار لازم خامه قنادی برای تزیین

۱- موز را خرد کنید و داخل میکسر بریزید سپس بستنی ساده و مقداری شیر به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید تا یکدست شوند.

۲- بیسکوییت ها را با دست خرد کنید و به مراه پودر نارگیل به مواد اضافه نمایید.

۳- شیر را کم کم اضافه کنید و بزنید تا اندازه ای که به غلظت دلخواه برسد. سپس شیک موز بیسکویتی را داخل لیوان بریزید و آن را با خامه ی زده شده تزیین و سرو کنید.

 

نکات کلیدی طرز تهیه شیک موز بیسکویتی

- میتوانید در زمان سرو میلک شیک مقداری بستنی داخل آن بریزید. - غالبا برای این که موز داخل شیک له نشود، آن را در آخرین مرحله داخل مخلوط کن می ریزند. - به دلیل شیرین بودن موز و بستنی، شیک موز بیسکویتی نیازی به شکر ندارد.