همه ما در روزهایی که سرماخورده و مریض هستیم، احساس می‌کنیم به یک معجون انرژی‌زا نیاز داریم تا با خوردن آن دوباره به زندگی برگردیم. سوپ مرغ و سبزیجات، همان معجونی است که هنگام بیماری به آن نیاز داریم. سوپ مرغ و سبزیجات ما بدون روغن پخته می‌شود بنابراین کاملا سالم و رژیمی است.

این سوپ مرغ و سبزیجات با مقداری جو، هویج، کرفس، جعفری و آب مرغ تهیه می‌شود و استفاده از سبزیجات متنوع و مقوی، آن را تبدیل به بمب ویتامینه کرده است. همان طور که در دستور تهیه سوپ جو قرمز گفتیم برای داشتن سوپ لذیذ و غلیظ حتما جو را از قبل خیس کنید و بگذارید جداگانه پخته شود و لعاب بیاندازد.

طرز تهیه سوپ مرغ و سبزیجات

مرحله اول

جو را از 1 ساعت قبل در آب خیس دهید. سپس، به همراه 4 لیوان آب داخل قابلمه‌ بریزید، بگذارید به جوش بیاید و حدود 1 ساعت بپزد.

 

مرحله دوم

در این مرحله جعفری، سیب‌زمینی، پیاز، کرفس و هویج را ریز خرد کنید و بعد از پخت جو، آن‌ها را داخل قابلمه بریزید. آب مرغ را نیز به همراه آرد، رب گوجه‌فرنگی، نمک و فلفل به مواد اضافه کنید و در قابلمه را بگذارید تا سوپ حدود 3 ساعت با حرارت ملایم بپزد. بعد از این‎‌که سوپ مرغ و سبزیجات‌تان جا افتاد، آن را در ظرف سرو بکشید و با جعفری تزیین کنید.

  سوپ مرغ و سبزیجات

نکات طلایی در تهیه سوپ مرغ و سبزیجات

اگر می‌خواهید سوپ خوشمزه‌تری داشته باشید، نمک را حذف کنید و 1 عدد قرص عصاره مرغ در آن بریزید.   در صورت استفاده از جوپرک نیازی به پخت اولیه آن نیست و می‌توانید همه مواد را باهم داخل قابلمه بریزید.   در صورت تمایل می‌توانید بعد از پخت سوپ، آن را با غذاساز میکس کنید تا سوپ‌ مرغ و سبزیجات‌تان غلیظ‌تر شود.  

سخن آخر

سوپ مرغ و سبزیجات، معجونی خوشمزه و مقوی برای روزهای بیماری و خستگی است که با مقداری جو، هویج، کرفس، جعفری و آب مرغ تهیه می‌شود. این سوپ خوشمزه بدون روغن تهیه می‌شود و کاملا رژیمی و سالم است.

برای پخت سوپ مرغ و سبزیجات باید جو خیس‌خورده را با 4 لیوان آب در قابلمه بگذارید بپزد. بعد از پختن جو نیز بقیه مواد را ریز خرد کنید و به آن اضافه کنید. به همین راحتی سوپ مرغ و سبزیجات‌تان آماده می‌شود.