سوپ‌ها پیش‌غذاهایی جذاب و متنوع هستند که می‌توان آن‌ها را به عنوان شامی سبک سرو کرد. البته انواع سوپ در کنار مزه خوب  و دلچسب‌شان، برای بدن نیز مفید هستند؛ به ویژه سوپ‌ها در ایام ضعف و بیماری بدن‌مان را تقویت می‌کنند و به غلبه بر بیماری‌ها کمک می‌کنند. سوپ سیر، یکی از انواع سوپ‌های مغذی و مفید است که با آن می‌توانیم به جنگ همه بیماری‌ها برویم.

مطالعات مختلف ثابت کرده است خوردن سیر به بهبود سیستم ایمنی و تقویت آن کمک زیادی می‌کند. همچنین سیر درمان طبیعی سرماخوردگی و آنفلونزاست و خوردن آن روند بهبود این بیماری‌ها را تسریع می‌کند. کاهش خطر بیماری‌های قلبی، بهبود سلامت استخوان‌ها، تنظیم قند خون و کاهش خطر ابتلا به سرطان از دیگر فواید خوردن سیر هستند. بنابراین، این سوپ مقوی و فوق‌العاده را بپزید و با خوردنش، بدن‌تان را در برابر بیماری‌ها مقاوم بکنید.

طرز تهیه سوپ سیر

مرحله اول

سیرها و پیاز را ریز خرد کنید. قابلمه را روی حرارت قرار دهید و روغن و کره را داخل آن بریزید. سپس، پیاز را داخل روغن و کره داغ‌شده بریزید و تفت دهید. بعد از این‌که کمی پیاز سرخ شد، سیر را نیز اضافه کنید و مقداری تفت دهید. به یاد داشته باشید سیر زود می‌سوزد و نباید آن را زیاد تفت دهید.

 

مرحله دوم

 بعد از تغییر رنگ سیر و پیاز، آرد را کم‌کم به مواد اضافه کنید و حدود 2 دقیقه تفت دهید تا بوی خامی آن گرفته شود.

در ادامه نمک، سرکه، 4 لیوان آب مرغ و 4 لیوان آب جوش را به غذا بیفزایید و اجازه دهید سوپ حدود 30 تا 40 دقیقه با حرارت متوسط بجوشد.

 

 مرحله سوم

بعد از مدت زمان ذکر شده، زرده‌های تخم‌مرغ را به سوپ اضافه کنید و با همزن بزنید تا مواد یکدست شوند. بلافاصله بعد از میکس مواد، حرارت را خاموش کنید تا سوپ نجوشد.

 سوپ سیرتان آماده است. آن را در ظرف بریزید و با تکه‌های نان برشته و نعنا داغ یا جعفری خام تزیین کنید.

  سوپ سیر

نکات طلایی در پخت سوپ سیر

-در صورت تمایل می‌توانید در این سوپ از مرغ پخته ریش‌شده استفاده کنید.

-با توجه به ذائقه‌تان می‌توانید مقدار سیر را در این سوپ کم و زیاد کنید.

 

سخن آخر

سوپ سیر، یکی از انواع سوپ‌های مغذی و مفید است که بهترین غذا برای ایام ضعف و بیماری است. تحقیقات مختلف ثابت کرده است که خوردن سیر به بهبود سیستم ایمنی و تقویت آن کمک زیادی می‌کند.

مواد اولیه سوپ سیر در هر خانه‌ای پیدا می‌شود و درست کردن آن بسیار راحت است. برای درست کردن این سوپ ابتدا باید سیر و پیاز را با کره و روغن سرخ کنید و بعد آرد را نیز با آن‌ها تفت دهید. در ادامه نمک، سرکه، 4 لیوان آب مرغ و 4 لیوان آب جوش را به غذا اضافه کنید و 30 تا 40 دقیقه بگذارید سوپ بجوشد. در آخر نیز زرده‌های تخم‌مرغ را در سوپ بریزید و با همزن بزنید.