در روز های سرد پاییز و زمستان نباید برای تهیه سوپ های داغ لذیذ تردید داشت. سوپ جو انواع مختلفی دارد از جمله سوپ جو قرمز و سوپ جو سفید که در آنها از رب یا شیر و خامه استفاده میشود. اما در سوپ جو رژیمی از هیچ کدام از این ها استفاده نمیشود و سوپ طعم خالص سبزیجات را دارد و بسیار هم مقوی است.

این سوپ جو رژیمی و خوشمزه به سادگی تهیه می شود و مواد لازم آن هم معمولاً در هر خانه ای پیدا میشود. البته برای جا افتادن سوپ جو کمی وقت لازم است. اما شما میتوانید آن را روی شعله ملایم بگذارید و به دنبال کارهای دیگرتان بروید تا سوپ شما آماده شود.

طرز تهیه سوپ جو رژیمی:

داخل قابلمه 5 لیوان آب بریزید سپس سینه مرغ خرد شده ، جو پرک ، پیاز خرد شده و سیرهای رنده شده ، نمک و فلفل اضافه کنید و روی حرارت ملایم قرار دهید.

پس از 1 ساعت هویج خرد شده ، کرفس خرد شده و برگ کرفس خرد شده را اضافه کنید ، در قابلمه را بگذارید و با حرارت ملایم اجازه دهید سوپ بجوشد و جا بیفتد سپس بهمراه ماست میل کنید.

نکته ها : در صورت تمایل میتوانید کرفس و برگ کرفس را حذف کنید و بجای آن شوید خشک به سوپ اضافه نمایید ، در صورتی که در طول پخت آب سوپ کم شد میتوانید مقداری آب جوش به سوپ اضافه کنید ، در صورت تمایل میتوانید 1 قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی به سوپ اضافه کنید.