سوپ جو انواع مختلفی دارد مثل سوپ جو قرمز، سفید یا سوپ جو با قارچ. سوپ جو سفید که در ادامه دستور تهیه آن را خواهید دید با شیر تهیه میشود و بسیار لذیذ است. این سوپ به جلوگیری و درمان سرماخوردگی هم کمک میکند.

طرز تهيه سوپ جو سفید با شیر:

جو و بلغور را از 1 ساعت قبل در مقداری آب سرد خيس دهید ، هويج و سيب زميني را خرد کنید و كنار بگذاريد.

پياز را خرد كنيد و همراه با مرغ و 4 ليوان آب داخل قابلمه بریزید و با حرارت ملايم بپزید. پس از 1 ساعت جو ، بلغور و هويج را به آن اضافه كنيد .1 ساعت بعد سيب زميني خرد شده را اضافه كنيد. دقت كنيد در تمام مراحل حرارت زير ظرف كاملا ملايم و درب ظرف بسته باشد.

وقتي مواد كاملا پختند در ظرف را برداريد و اجازه دهيد تا كمي آب سوپ كشيده شود و اگر مرغي كه استفاده كرديد دارای استخوان بود آن را جدا کنید. پس از اینکه آب سوپ كشيده شد ، 1 قاشق غذا خوری آرد را در 1 ليوان شير سرد حل كنيد و داخل سوپ بريزيد و مخلوط کنید سپس باقيمانده شير را کم کم به سوپ اضافه كنيد. توجه داشته باشيد كه يكباره تمام شير را داخل ظرف نريزيد.

پس از اضافه كردن شير و تا آخرين مرحله پخت در ظرف را باز بگذاريد و كمي حرارت را بيشتر كنيد و هرچند دقيقه يكبار سوپ را هم بزنيد ، اغلب 1 ساعت بعد از اضافه كردن شير ، سوپ آماده مصرف است. از 1 ساعت به بعد هرچه سوپ بيشتر روي حرارت باشد غليظ تر ميشود كه اين بستگي به خودتان دارد.

چند دقيقه قبل از سرو آبليمو و فلفل را به سوپ اضافه كنيد و هم بزنيد و نمك آن را تست نمائید . سوپ جو سفید را در ظرف مورد نظر بریزید و روی آن را با جعفري خرد شده و مقداری خامه تزئین کنید ( میتوانید سوپ را داخل میکسر بزنید تا یکدست شود سپس سرو کنید ).