سوپ جو و قارچ، سوپی غلیظ و دلچسب است و قارچ، جو، هویج، شیر، مرغ و خامه از جمله مواد اولیه اصلی آن هستند. این سوپ خوشمزه و جذاب را می‌توانید به عنوان پیش‌غذا در مهمانی‌ها سرو کنید. همچنین از آن جایی که این سوپ مقوی و غذایی کامل است، می‌توانید آن را به عنوان غذای اصلی نیز میل کنید.

بد نیست در اینجا کمی با خواص قارچ که جزو مواد اولیه اصلی این سوپ است، آشنا شوید. قارچ سرشار از پروتئین، ویتامین، مواد معدنی، اسیدهای آمینه، آنتی‌بیوتیک‌ها و آنتی‌اکسیدان‌هاست و از بدن در برابر بیماری‌ها و عفونت‌ها کمک می‌کند. همچنین قارچ دارای مقدار زیادی سلنیوم، ویتامین ث و ویتامین د است که موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شوند. فیبر و پروتئین موجود در قارچ نیز باعث می‌شود شما برای مدتی طولانی احساس سیری کنید.

دستوری که در ادامه می‌خوانید، دستور تهیه نوعی سوپ سفید است که در آن از شیر و خامه استفاده می‌شود. برای دستور تهیه سوپ جو قرمز به پست مربوط به آن مراجعه کنید و نکات مربوط به تهیه سوپ جو قرمز را بخوانید.

 

طرز تهیه سوپ جو و قارچ

مرحله اول

سینه مرغ را همراه با پیاز، زردچوبه و مقداری آب در قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید. بعد از جمع کردن کف گوشت، حرارت را کم کنید و در قابلمه را بگذارید تا مرغ بپزد.

 

مرحله دوم

جو را با 4 لیوان داخل یک قابلمه دیگر بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا به مدت 2 تا 3 ساعت بپزد و جو لعاب بیندازد. از آن‌جایی که جو زود سر می‌رود بهتر است از یک قابلمه بزرگ استفاده کنید.

 

مرحله سوم

هویج را رنده کنید. سیر و جعفری را خرد کنید. سپس، در اواسط پخت جو هویج رنده‌شده، سیر و جعفری خردشده را همراه نمک و فلفل به آن اضافه کنید.

 

مرحله چهارم

بعد از لعاب انداختن جو نیز سینه مرغ پخته‌شده را ریش ریش کنید و آن را همراه کره، شیر داغ و قارچ خردشده به سوپ اضافه کنید. اجازه دهید سوپ به مدت 15 تا 30 دقیقه دیگر با حرارت ملایم بپزد(مراقب باشید جو ته نگیرد).

قبل از سرو سوپ، آن را با خامه مخلوط کنید و در ظرف بریزید.

سوپ جو و قارچ

نکات طلایی در تهیه سوپ جو و قارچ

-در صورت تمایل می‌توانید قبل از اضافه کردن شیر و قارچ، سوپ را داخل میکسر بریزید و بزنید تا مواد یکدست شوند.

-در این سوپ به جای جوی کامل می‌توانید از 1 لیوان جو پرک استفاده کنید.

-در این سوپ می‌توانید خامه را حذف کنید و به جای آن از مقدار کمی رشته سوپ استفاده کنید. فقط رشته را باید همراه با شیر و قارچ به سوپ اضافه کنید.

 

سخن آخر

سوپ جو و قارچ، نوعی سوپ سفید غلیظ و خوشمزه است و قارچ، جو، هویج، شیر، مرغ و خامه از جمله مواد اولیه اصلی آن هستند. این سوپ لذیذ و مقوی را هم می‌توانید به عنوان پیش‌غذا و هم غذای اصلی سرو کنید.

برای تهیه این سوپ ابتدا باید سینه مرغ را با پیاز، زردچوبه، نمک و مقداری آب در قابلمه بگذارید تا بپزد. سپس جو را با 4 لیوان داخل قابلمه‌ای دیگر بگذارید بپزد. در اواسط پخت جو نیز هویج رنده‌شده، سیر و جعفری خردشده، نمک و فلفل را به آن اضافه کنید. بعد از لعاب انداختن جو باید سینه مرغ پخته ریش ریش، کره، شیر داغ و قارچ خردشده را داخل سوپ بریزید. حدود 15 تا 30 بعد سوپ جو وقارچ شما آماده است. نوش جان‌تان.