اگر هوس یک شیرینی خوشمزه با ظاهری زیبا کرده اید، شیرینی دو رنگ را به شما پیشنهاد می کنیم. این شیرینی را که ممکن است به نام های شیرینی دو رنگ ایتالیایی و یا شیرینی دو رنگ ترکیه ای دیده باشید، میتوانید به هر شکل و ابعادی تهیه کنید. شما میتوانید آن را به صورت های مربع و یا دایره و... برش بزنید و سپس سرو کنید. همچنین شیرینی دو رنگ برای مناسبت های ویژه ی شما هم میتواند گزینه ای عالی باشد. اگر عاشق آشپزی باشید حتما قبول دارید که لذتی بالاتر از این وجود ندارد که خودتان شیرینی های مهمانی هایتان را تهیه کنید.

تردید نکنید که شیرینی دو رنگ به خاطر مواد اولیه ی ساده اما خوشمزه ای که دارد، بدون شک خوش طعم خواهد شد و میتواند به عصرانه های شما در کنار عزیزانتان رنگ تازه ای ببخشد. اگر دوست دارید کیک و شیرینی دو رنگ دیگری را نیز امتحان کنید شیرینی رولت شکلات و اسپرسو و کیک دو رنگ را به شما پیشنهاد می کنیم که برای تنوع میتوانید آن ها را نیز تهیه کنید و لذت ببرید.

 طرز تهیه شیرینی دو رنگ

 

مرحله اول:

پودر قند ، کره نرم شده و نوک قاشق نمک را داخل کاسه ای بریزید و با همزن بزنید تا یکدست شود. سپس تخم مرغ، آرد و وانیل را اضافه نمائید و مجدد مخلوط کنید.

   

شیرینی خشک

مرحله دوم:

پس از مدت زمان لازم خمیر را از یخچال خارج کرده و به 2 قسمت تقسیم کنید ، به یک قسمت 2 قاشق آرد و 1 قاشق پودر قند بزنید و به یک قسمت دیگر 5 قاشق پودر کاکائو و 1 قاشق پودر قند بزنید و جداگانه هر تکه را کمی وزر دهید تا مواد ترکیب شوند.

شیرینی 2 رنگ

 مرحله سوم:

خمیر ساده را روی کاغذ روغنی یا نایلون باز کنید ، خمیر کاکائویی را نیز به همین صورت پهن کنید ، سپس خمیر کاکائویی را روی خمیر ساده قرار دهید و رول کنید ( لوله کنید ) ، خمیر را به مدت 30 - 60 دقیقه داخل فریزر قرار دهید تا خمیر سفت شده و بتوانید به ان شکل دهید ( گاهی زمان بیشتری برای سفت شدن خمیر نیاز است ).

شیرینی 2 رنگ

مرحله چهارم: 

خمیر را از فریزر خارج کنید و خمیر را به صورت رول برش دهید ، میتوانید با نوع پیچیدن خمیرها شکل های متنوعی از شیرینی ایجاد کنید.

شیرینی 2 رنگ

مرحله پنجم:

شیرینی های برش خورده را در کف سینی قرار دهید و درون فری که از قبل روشن کرده اید با درجه حرارت 180 درجه سانتیگراد به مدت 15 - 20 دقیقه بپزید.   طرز تهیه شیرینی دو رنگ    

نکات کلیدی تهیه شیرینی دو رنگ

-در زمان قرار دادن شیرینی در فر دقت کنید که فر گرم باشد ( بهتر است 30 دقیقه پیش از قرار دادن شیرینی ها فر را روشن کنید ).

-در تمام مراحل کار دقت کنید که خمیر را زیاد ورز ندهید و فقط در حدی که مواد مخلوط شوند کافی میباشد ( ورز دادن زیاد موجب میشود شیرینی به روغن بیافتد و در زمان پخت بسوزد و خراب شود).

-در زمان پخت سینی فر را چرب نکنید چون کره موجود در شیرینی ها کافی بوده و روغن بیش از حد شیرینی را میسوزاند.