کیک دو رنگ بعد از کیک ساده احتمالاً معروف ترین و پر کاربرد ترین کیک است. کیک دو رنگ خانگی هم خیلی راحت و آسان تهیه میشود و هم مواد لازم آن ساده و دم دستی هستند. برای تهیه این کیک میتوانید از آرد سفید یا آرد سبوس دار یا ترکیبی از هر دو استفاده کنید.

برای این که کیک دو رنگ به شکل گور خری در بیاید (کیک زبرا) لازم است مایه را پیمانه پیمانه روی هم بریزید که در مراحل تهیه کیک توضیح داده خواهد شد. در غیر این صورت میتوانید مایه کاکائویی را به هر شکلی که دوست داشتید روی کیک بریزید یا حتی از قالب مستطیلی استفاده کنید.

  کیک دو رنگ مسنطیلی در ادامه طرز تهیه کیک دو رنگ را با عکس مراحل و جزئیات بیشتر میبینید.

طرز تهیه کیک دو رنگ ساده

مرحله اول:

قالب را از قبل چرب کنید و کف و دیواره آن را با کاغذ روغنی بپوشانید. اگر از قالب کمربندی استفاده میکنید فقط کف آن را کاغذ روغنی بکشید. درون کاسه تخم مرغ ها را با وانیل و شکر مخلوط کنید و 5 دقیقه با همزن بزنید تا رنگ روشنی پیدا کند.

مرحله دوم:

سپس روغن و ماست را اضافه کنید و مجدد یکی دو دقیقه مخلوط کنید تا مخلوط یکدست و نرمی داشته باشید.

مرحله چهارم:

آرد را چند بار الک کنید تا سبک شود سپس نیمی از آن را به مایه اضافه کنید و کمی هم بزنید تا یکدست شود. نیم دیگر آرد را با بیکینگ پودر مخلوط نموده و به مخلوط تخم مرغی اضافه کنید و این بار تنها در حدی هم بزنید که مواد با هم مخلوط شوند.

میتوانید از لیسک یا قاشق هم در این مرحله برای هم زدن استفاده کنید. از هم زدن بیش از حد پس از افزودن بیکینگ پودر اکیدا خودداری کنید.

مایه کیک

مرحله پنجم:

در کاسه دیگری کاکائو را با یک قاشق شکر مخلوط کنید. نصف (یا یک سوم از) مایه کیک را به پودر کاکائو و شکر اضافه کنید و خیلی کم، در حد مخلوط شدن هم بزنید.

مایه ساده و مایه کاکائویی

مرحله ششم:

برای کیک دو رنگ گورخری (کیک زبرا) یک ملاغه (یا پیمانه کوچک) بردارید. یک ملاغه مایه کیک ساده وسط قالب بریزید. سپس یک ملاقه به همان اندازه مایه شکلاتی درست وسط آن بریزید.

مایه کیک دو رنگ

این کار را ادامه بدهید و یکی در میان مایه ساده و کاکائویی بریزید تا کل مایه استفاده شود.

کیک دو رنگ قبل از پخت

مرحله هفتم:

قالب کیک را درون فری که از قبل با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کرده اید به مدت 30-40 دقیقه قرار دهید. در آخر میتوانید یکی دو دقیقه شعله روی فر را هم روشن کنید تا روی کیک طلایی شود. کیک را پس از آماده شدن از فر خارج کنید و اجازه دهید خنک شود. سپس از قالب خارج کرده و به صورت ساده یا تزئین شده سرو کنید.

کیک دو رنگ تولد

کیک دو رنگ را میتوانید به عنوان کیک تولد هم استفاده کنید. برای تزئین میتوانید از پودر قند (و شابلون) یا از خامه قنادی فرم گرفته استفاده کنید. البته این کیک خیلی مناسب خامه کشی نیست چون خیلی سبک و شکننده هست. در صورتی که قصد دارید خامه کشی کنید بهتر است از دستور کیک ساده وانیلی استفاده کنید.

کیک دو رنگ

نکته های کلیدی تهیه کیک دو رنگ:

- برای اطمینان از پخت کیک یک خلال دندان داخل آن فرو کنید. اگر چیزی از مایه کیک به آن نچسبید آماده است و میتوانید کیک دو رنگ را از فر خارج کنید.

- در ضمن میتوانید ابتدا همه مایه ساده را  داخل قالب بریزید و سپس با مایه شکلاتی روی آن طرح های نامنظم بدهید.

- میتوانید مقداری گردوی خرد شده روی کیک اضافه کنید. گردوها را لا به لای لایه های کیک زبرا بدهید یا بین مایه ساده و کاکائویی بریزید.

- بعد از اضافه کردن بیکینگ پودر به هیچ وجه مایه را زیاد هم نزنید. پف کیک تا حد زیادی به این مسئله بستگی دارد.