بیسکویت شکلاتی

شیرینی کراکر شکلاتی

آرد 2 لیوان  .  زرده تخم مرغ 1 عدد  .  پودر قند 1 لیوان  .  کره 200 گرم

مغز گردو یا بادام 100 گرم  .  اسانس وانیل چند قطره  .  نمک نوک قاشق چایخوری

کرم میانی شیرینی کراکر

تخم مرغ 2 عدد  .  کاکائو 1 قاشق غذاخوری  .  شکر 1 لیوان  .  کره 150 گرم  .  عسل 2 قاشق غذاخوری

بیسکویت شکلاتی

طرز تهیه : کره نرم شده ، زرده تخم مرغ ، پودر قند ، نمک و اسانس وانیل را داخل کاسه ای بریزید و مخلوط کنید تا یکدست شود سپس مغز گردو یا بادام کوبیده شده و آرد را اضافه و مخلوط کنید تا مایه شیرینی یکدست شود و خمیر لطیفی بدست بیاید ( دقت کنید که زیاد هم نزنید و همچنین فقط با قاشق یا با دور کند همزن مخلوط کنید چون حرارت دست موجب به روغن افتادن شیرینی میشود ).

خمیر شیرینی را داخل کیسه فریزر بگذارید و به مدت 1 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا سرد و سفت شود.

بیسکویت شکلاتی

 پس از 1 ساعت که خمیر شیرینی سرد شد از یخچال خارج کنید ، روی سطح کار کمی آرد بپاشید و خمیر شیرینی را با وردنه به قطر نیم سانتیمتر پهن کنید سپس با قالب شیرینی ها را قالب بزنید ( به همین صورت تمام خمیر را با قالب شیرینی قالب بزنید و آماده کنید ).

شیرینی های قالب زده را داخل سینی فر بچینید و سینی را داخل فری که از قبل با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کرده اید و گرم شده است به مدت 10 دقیقه قرار دهید تا لبه های شیرینی طلایی شود ( پس از پخت شیرینی ها بسیار شکننده اند ، اجازه دهید شیرینی ها خوب سرد شوند سپس از سینی فر خارج کنید ).

بیسکویت شکلاتی

 

برای تهیه کرم کره را داخل قابلمه و روی حرارت ملایم قرار دهید تا آب شود سپس شکر ، عسل ، تخم مرغ و پودر کاکائو را اضافه کنید ، هم بزنید تا کرم خودش را بگیرد و کمی غلیظ شود ( دقت کنید که حرارت بسیار کم باشد تا تخم مرغ بسته نشود ) ، پس از آماده شدن کرم قابلمه را از روی حرارت بردارید و داخل آب سرد قرار دهید تا کرم سرد شود سپس کرم را با همزن بزنید تا بافتی نرم و خامه ای پیدا کند.

میان دو شیرینی مقداری کرم بزنید و روی هم قرار دهید و به هم بچسبانید ( به همین صورت تمام شیرینی ها را آماده کنید ) ؛ برای روی شیرینی ها مقداری شکلات را روی حرارت بخار آب ذوب کنید ( روش بن ماری ) سپس شکلات آب شده را روی شیرینی ها بزنید ، شیرینی ها را داخل یخچال قرار دهید تا خوب سرد شوند و سرو کنید.