کلم یکی از سبزیجاتیه که باهاش میشه غذاهای مختلفی درست کرد. احتمالا معروفترینشون هم کلم پلو هست. اما بیشترین کاربرد کلم برای درست کردن انواع سالاد و ترشیه. سالاد کلم و نخود فرنگی یکی از اون سالاد های خوشمزه ایه که باید حتما امتحانش کنید. این سالاد با ژامبون تهیه میشه و یه مقدار شبیه به سالاد اندونزی ست. به نظرم این جور سالادها همراه غذاهایی مثل پیتزا عالی هستند. مثلا وقتی دارید پیتزای خونگی درست میکنید و مقداری ژامبون اضافه دارید میتونید باهاش سالاد کلم و نخود فرنگی درست کنید. بذارید توی یخچال تا وقتی پیتزا حاضر شد سالاد خنک شده باشه. البته این سالاد خوشمزه رو میتونید به عنوان یه شام سبک هم میل کنید. در این صورت میتونید یکی دو اسلایس نون رو به شکل مکعب های کوچک خرد کنید و تفت بدید یا در فر بذارید و روی سالادتون بدید. به این نون های ترد کوچیک نون کروتن میگن که طرز تهیه ش رو قبلا گفتیم.

طرز تهیه سالاد کلم و نخود فرنگی

مرحله اول:

کلم ها را بصورت رشته ای و بسیار باریک خرد کنید. برای این کار از چاقوی تیز و یا پوست کن استفاده کنید.

کلم رشته ای

مرحله دوم:

کالباس ها را نیز بصورت رشته ای خرد کنید و به کلم اضافه نمایید.

کالباس خرد شده

مرحله سوم:

نخود فرنگی، نمک و فلفل سیاه را اضافه کنید.

نخود فرنگی

در آخر سس مایونز (یا سس جایگزین معرفی شده در نکات) را اضافه کنید و همه مواد را به خوبی مخلوط کنید. سپس سالاد کلم و نخود فرنگی را در ظرف بریزید و سرو کنید.

سس مایونز سالاد

نکته های تهیه سالاد کلم و نخودفرنگی:

- برای خرد کردن کلم میتوانید از پوست کن استفاده کنید. به این ترتیب کلم به شکل رشته های باریک و همسان در می آید و ظاهر زیباتری پیدا میکند که برای سالادهای مجلسی مناسب تر است.

- میتوانید بجای کالباس یا ژامبون از تن ماهی هم استفاده کنید.

- در صورت تمایل میتوانید به جای سس مایونز از مخلوط ماست، روغن زیتون و نمک برای سالاد کلم و نخودفرنگی خوشمزه استفاده نمایید.