بر خلاف رولت کالباس که قبلاً طرز تهیه ش را آموزش دادیم، در رول ژامبون و تخم مرغ از نان استفاده نمیشود. این رول های خوشمزه از سه لایه تخم مرغ، ژامبون و پنیر تشکیل میشوند. در نتیجه به عنوان صبحانه یا میان وعده به خصوص برای بچه ها عالی هستند. البته توصیه میکنم از ژامبون مرغ خانگی استفاده کنید که خیلی سالم تر هست. با برش زدن آن به شکل رولت های کوچک میتوانید رول ژامبون و تخم مرغ را به عنوان فینگرفود هم سرو کنید. در ضمن میتوانید یک لایه کاهو هم به رول اضافه کنید. البته در این صورت باید بلافاصله مصرف شوند.

طرز تهیه رول ژامبون  و تخم مرغ

 

1- تخم مرغ ها را در کاسه ای بشکنید. 4 قاشق چایخوری (20 میلی لیتر) آب، کمی نمک و فلفل اضافه کنید. با چنگال به خوبی هم بزنید. 1 قاشق از کره را در یک تابه 25 سانتی بریزید و روی شعله ذوب کنید. نیمی از تخم مرغ زده شده را اضافه کنید و با یک حرکت چرخشی آن را در سطح تابه پخش کنید.

2- پس از یکی دو دقیقه که تخم مرغ تا حدودی خودش را گرفت آن را با احتیاط برگردانید. یکی دو دقیقه دیگر به پخت ادامه دهید تا کاملاً پخته شود. آن را به تخته برش منتقل کنید. با تخم مرغ و کره باقیمانده یک نیمروی دیگر به همان روش درست کنید.

3- روی هر املت کالباس بچینید. طوری که تقریباً سطح آن از ژامبون پوشیده شود. سپس ورقه های پنیر را روی آن قرار دهید. از گوشه تخم مرغ شروع به رول کردن کنید. روی ژامبون و تخم مرغ باید کاملاً به هم فشرده باشد. پس تا میتوانید سفت رول کنید.

4- هر رول ژامبون و تخم مرغ را به هشت قسمت مساوی برش بزنید. و در صورت تمایل هر رولت را با خلال دندان فیلکس کنید.

نکته های کلیدی:

- به جای ژامبون گوشت میتوانید از ژامبون مرغ یا بوقلمون هم استفاده کنید.

- به جای پنیر چدار میتوانید از انواع دیگر پنیر ورقه ای هم استفاده کنید.

- به جای استفاده از پنیر ورقه ای میتوانید مقداری پنیر لبنه یا پنیر خامه ای روی ژامبون ها بمالید.

- بسته به سایز ورقه ها ممکن است تعداد بیشتری ژامبون و پنیر لازم شود. مواد باید تقریباً سطح نیمرو (به جز حاشیه آن) را بپوشانند.

- میتوانید به مواد نیمرو یک قاشق خامه و مقداری تره خرد شده هم استفاده کنید.