مرغ و قارچ یکی از دلنشین ترین ترکیب هاست که با آن میشود غذاهای متنوعی درست کرد. گاهی پلو یا حتی ته چین با مرغ و قارچ سرو میشود. پاستای مرغ و قارچ هم بی نظیر است، مخصوصا با سس آلفردوی خامه ای. انواع ساندویچ مرغ و قارچ هم هست که قبلا مطلبی راجع به آن نوشته ایم. این بار نوبت آموزش تصویری پیتزا مرغ و قارچ است.

در تهیه پیتزا قبل از ریختن تاپینگ روی خمیر، سس مخصوصی روی آن مالیده میشود که معمولاً این سس قرمز است. اما این پیتزای سالم و خوشمزه را با سس سیر درست میکنیم که طعم خوبی به آن اضافه میکند. در کل پیتزا با مرغ با سس سفید تناسب بیشتری دارد تا سس قرمز. بنابراین سس سیر که قدری شبیه به سس بشامل است کاملا تناسب دارد. البته پنیر پارمزان این سس را متمایز و خوشمزه تر میکند. در ادامه خواهید دید چطور میتوان به سادگی یک پیتزا خانگی با مرغ تهیه کرد.

طرز تهیه پیتزا مرغ و قارچ با سس سیر

برای آماده کردن خمیر پیتزا مخمر را با آب ولرم مخلوط کنید و 5 دقیقه صبر کنید و پس از این مدت زمان عسل و روغن را اضافه کنید و مخلوط نمایید تا یکدست شود سپس نمک و آرد را کم کم اضافه کنید تا خمیر نرمی بدست بیاید ( این خمیر باید کمی ترد و چسبنده باشد ) ؛ خمیر را داخل کاسه ای که چرب شده است قرار دهید و روی کاسه را با پارچه ای بپوشانید و به مدت 1 ساعت در جای گرمی قرار دهید تا حجم خمیر دو برابر شود.

پیتزا مرغ

برای آماده کردن سس پیتزا ابتدا کره را داخل قابلمه بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا اب شود سپس آرد را اضافه و مخلوط کنید ، در ادامه شیر را کم کم اضافه کنید و هم بزنید تا سس یکدست شود ؛ ریحان را ریز خرد کنید و به همراه نمک ، فلفل ، سیر رنده شده و پنیر پارمزان به سس اضافه کنید ، کمی هم بزنید تا پنیر اب شده و سس غلیظ شود سپس از روی حرارت بردارید و کناری قرار دهید تا سس کمی خنک شود.

پیتزا مرغ

خمیر را از کاسه خارج کنید ، ته سینی فر را چرب کنید سپس خمیر را با وردنه یا با دست مرطوب روی سطح سینی نازک پهن کنید (این خمیر ترد و چسبنده است و با دستان خشک نمیتوانید ان را پهن کنید).

پیتزا مرغ

پس از اینکه خمیر را پهن کردید سس سفید را روی ان بریزید و خوب پخش کنید تا تمام سطح خمیر به این سس اغشته شود ، پس از اینکه خوب سس را پخش کردید پنیرهای ورقه ای را روی ان قرار دهید.

پیتزا مرغ

سینه های مرغ را خرد کنید و در روغن سرخ نمایید سپس تکه های مرغ ، قارچ و گوجه فرنگی خرد شده را روی ورقه های پنیر بچینید و سینی را داخل فری که از قبل با دمای 200 درجه سانتیگراد روشن کرده اید و گرم شده است به مدت 15 - 20 دقیقه قرار دهید تا نان پیتزا برشته و طلایی شود ، برای طلایی شدن روی پیتزا 2 دقیقه حرارت بالایی فر را روشن کنید تا پیتزا مرغ و قارچ آماده شود.

پیتزا مرغ