از بین انواع مربا و مارمالاد، مارلاد توت فرنگی یکی از جذابترین هاست. البته اصولا آدم ها دو دسته هستن! بعضی ها دوست دارن موقع خوردن مربا تکه های میوه رو زیر دندونشون حس کنن. اما بعضی ها هستند که ترجیح میدن مربا صاف و یکدست باشه و میوه هاش زیر دندون نیاد. برای همین هم این جور افراد مارمالاد توت فرنگی رو به مربای توت فرنگی ترجیح میدن. در ضمن اگه بخواین مربا رو با کره بادوم زمینی کرانچی سرو کنید و به قول آمریکایی ها ساندویچ PB&J درست کنید، مارمالاد گزینه بهتریه.

ساندویچ کره بادام زمینی و مارمالاد توت فرنگی

درست کردن مارمالاد هم مثل مربا خیلی ساده هست. در اینجا دو روش برای تهیه مارمالاد توت فرنگی رو براتون میگم. من برای تهیه مارمالاد معمولا از روش اول استفاده میکنم که خیلی ساده است و احتیاج به هیچ چیزی جز توت فرنگی و شکر نداره. حتی آبلیمو هم اختیاریه. فقط لازمه دو ساعتی مارمالاد توت فرنگی رو روی شعله خیلی ملایم بذارید تا حسابی غلیظ بشه. در ضمن من مقدار شکر رو از توت فرنگی کمتر میگیرم. البته این بستگی به شیرینی توت فرنگی شما هم داره. اگه توت فرنگی های شما شیرین نیست میتونید مقدار بیشتری شکر استفاده کنید. در روش دوم از مقداری ژلاتین استفاده میشه. به این ترتیب مارمالاد سریع تر حاضر میشه. به هر حال انتخاب روش تهیه مارمالاد توت فرنگی با شماست.

طرز تهیه مارمالاد توت فرنگی ساده

 

مرحله اول:

توت فرنگی ها را بشویید. برگها و قسمت اضافی سر آنها را جدا کنید.

توت فرنگی شسته

مرحله دوم:

حال توت فرنگی ها را کاملا پوره کنید. برای این کار بهتر است از گوشتکوب برقی، غذاساز یا مخلوط کن استفاده کنید. ولی اگر هیچ کدام در دسترستان نبود از گوشتکوب دستی هم میتوانید استفاده کنید.

میکس کردن توت فرنگی

مرحله سوم:

در آخر میتوانید پوره توت فرنگی را از یک صافی رد کنید تا کاملا صاف و یکدست شود.

پوره توت فرنگی

مرحله چهارم:

شکر را به قابلمه توت فرنگی اضافه کنید و آن را روی حرارت قرار دهید. مرتب هم بزنید تا شکر کاملا حل شود. سپس شعله را کم کم کنید. میتوانید از شعله پخش کن هم استفاده کنید.

شکر و توت فرنگی مارمالاد

مرحله پنجم:

حدود دو ساعت طول میکشد تا مربا به غلظت دلخواه برسد. در این مدت هر از گاهی مارمالاد را هم بزنید. در اواخر پخت میتوانید کمی آبلیمو هم اضافه کنید که البته اختیاری هست.

مارمالاد توت فرنگی قوام آمده

مارمالاد توت فرنگی را بعد از ده پانزده دقیقه خنک شدن در شیشه های تمیز بریزید و در یخچال نگهداری کنید. مارمالاد را میتوانید با نان و کره و یا حتی همراه وافل میل کنید.

وافل با مارمالاد توت فرنگی

 مارمالاد توت فرنگی با ژلاتین

مواد لازم:

توت فرنگی  500 گرم

شكر  500 گرم

ژلاتین  3 ورق

مرحله اول:

ابتدا توت فرنگي‌ها را بشوئید سپس ریز خرد كنيد ؛ شكر را روي توت فرنگي های خرد شده بريزيد و به مدت 3 ساعت استراحت دهید.

مرحله دوم:

پس از مدت زمان لازم مخلوط توت فرنگي و شكر را همراه با چند لیوان آب داخل قابلمه‌ بریزید و روي حرارت زياد قرار دهيد تا آب به جوش آيد ، سپس حرارت را كم كنيد و بگذاريد تا قوام بیاید ، در این مدت چند بار کف روی مربا را بگیرید.

مرحله سوم:

پس از قوام آمدن مربا باید ورقه هاي ژلاتين را در كمي آب جوش حل كرده و به مايه اضافه كرده و مخلوط كنيد. پس از چند جوش مايه را از روي حرارت برداريد و بگذارید خنک شود.

مارمالاد توت فرنگی

نکته های کلیدی تهیه مارمالاد توت فرنگی:

- اگر توت فرنگی ها ترش هستند، آبلیمو اضافه نکنید.

- مقدار شکر را بسته به ذائقه و شیرینی توت فرنگی ها تنظیم کنید.

- برای طعم دادن به بستنی وانیلی هم میتوانید از این مارمالاد به عنوان سس توت فرنگی استفاده کنید.