مافین، نوعی نان نیمه شیرین است که در قالب‌های مقوایی گرد و تک‌نفره درست می‌شود. مافین‌ها از نظر ظاهری شباهت زیادی به کاپ‌کیک‌ها دارند و بسیاری از افراد آن‌ها را اشتباه می‌گیرند. البته مافین و کاپ‌کیک با وجود داشتن شباهت‌های ظاهری، تفاوت‌های مهمی دارند. برای تهیه مافین‌ها انواع آرد مانند آرد گندم، آرد جو و آرد قنادی به کار می‌روند، در صورتی که برای درست کردن کاپ‌کیک فقط از آرد قنادی استفاده می‌شود. همچنین مافین‌ها، چربی کمتری نسبت به کاپ‌کیک‌ها دارند و کالری‌شان نیز پایین‌تر است. از طرف دیگر خمیر کاپ کیک نسبت به خمیر مافین بیشتر زده می‌شود، به همین دلیل کاپ‌کیک بافت سبک‌تر و پر از حبابی دارد.

انواع مافین‌ها با مواد اولیه متنوع تهیه می‌شود که همگی خوشمزه‌های جذاب و هیجان‌انگیزی هستند. مافین‌های میوه‌ای مانند مافین توت‌فرنگی، مافین کدوحلوایی و مافین موزی با میوه‌ها ترکیب می‌شوند و دسرهایی شیرین را می‌سازند. برخی مافین‌ها مانند مافین پیتزایی، مافین هات داگ و مافین سیب‌زمینی پنیری نیز با مواد غذایی مانند سیب‌زمینی، پنیر، کالباس و سبزیجات پر می‌شوند و تبدیل به فینگرفودهایی بی‌نظیر می‌شوند. ما قبلا در ایران کوک طرز تهیه مافین‌های فوق را آموزش داده‌ایم و اینجا می‌خواهیم طرز تهیه مافین قهوه و شکلات را یاد بدهیم. ترکیب دو خوشمزه پرطرفدار در این مافین یعنی قهوه و شکلات، آن را به یکی از محبوب‌ترین انواع مافین تبدیل کرده است.

طرز تهیه مافین قهوه و شکلات

مرحله اول

پودر قهوه را با 3/4 لیوان آب سرد مخلوط کنید و روی حرارت قرار دهید. پس از این‌که قهوه به جوش آمد، آن را از روی حرارت بردارید و با پودر کاکائو و کره مخلوط کنید (می‌توانید به جای کره از 3/4 لیوان روغن جامد ذوب‌شده استفاده کنید).

مرحله دوم

آرد، شکر، جوش شیرین و نمک را داخل کاسه‌ای بریزید و مخلوط کنید. سپس، سس قهوه و شکلات را با آن‌ها مخلوط کنید تا مایه یکدست شود.

مافین قهوه و شکلات

 

مرحله سوم

تخم‌مرغ‌ها، اسانس وانیل، خامه ترش یا ماست را داخل کاسه‌ای بریزید و مخلوط کنید. سپس، این مواد را به مایه شکلاتی اضافه کنید و با لیسک هم بزنید تا مایه یکدست شود (تا اندازه‌ای هم بزنید که مواد مخلوط شوند).

مافین شکلات

 

مرحله چهارم

به اندازه 3/4 حجم هر قالب را با مایه مافین پر کنید و قالب را به مدت 15 – 20 دقیقه درون فری بگذارید که از قبل با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کرده‌اید.

پس از این‌که مافین‌ها آماده شد، آن‌ها را از فر خارج کنید و  اجازه دهید خنک شوند. سپس مافین‌ها را با خامه، شکلات ذوب‌شده و … تزیین کنید.

مافین شکلات

نکات طلایی در تهیه مافین قهوه و شکلات

- می‌توانید مقدار کاکائو و قهوه مافین را بنابر سلیقه‌تان کمتر یا بیشتر کنید.

- می‌توانید دراین مافین به جای قهوه از نسکافه نیز استفاده کنید.

سخن آخر

مافین‌، نوعی نان نیمه‌شیرین است که در قالب‌های مقوایی گرد و تک‌نفره درست می‌شود. مافین قهوه و شکلات، یکی از خوشمزه‌ترین و محبوب‌ترین انواع مافین است که می‌توانید آن را در کنار چای یا قهوه به عنوان میان‌وعده میل کنید.

برای درست کردن مافین قهوه و شکلات ابتدا باید قهوه را دم کنید و قهوه دم‌شده را با پودر کاکائو و کره مخلوط کنید. آرد، شکر، جوش شیرین و نمک را داخل کاسه‌ای مخلوط کنید و سس قهوه و شکلات را به آن‌ها بیفزایید. سپس، تخم‌مرغ‌ها، اسانس وانیل، خامه ترش یا ماست را داخل کاسه‌ای مخلوط کنید، آن‌ها را به مایه شکلاتی اضافه نمایید و با لیسک بزنید تا یکدست شوند. در آخر 3/4 حجم هر قالب را با مایه مافین پر کنید و قالب را به مدت 15 – 20 دقیقه درون فر گرم شده با دمای 180 درجه سانتی‌گراد بگذارید.