در بین انواع کیک، کیک های میوه ای بسیار لذیذ و پر طرفدار هستنن که با توجه به تنوع زیادی که دارن می تونیم یه راحتی و برای مناسب های مختلف کیک های میوه ای خوشمزه خونگی تهیه کنیم. این کیک ها رو می توان با میوه های فصلی و نیز با میوه های منجمد و فریز شده تهیه کرد پس می شه در هر فصلی مقداری میوه برای پخت کیک فریز کرد تا بتونیم عصرونه های خوشمزه ای در طول سال تهیه  کنیم. گفتم کیک های میوه ای تنوع زیادی دارن که کم و بیش با این کیک ها آشنایی دارید مثل کیک سیب، کیک آلبالو، کیک نارگیل، کیک موز، کیک پرتقال، کیک هلو، کیک زردآلو و ...

  کیک میوه  

کیک زردآلو (apricot cake) یکی از کیک های خوشمزه تابستونیه که از نظر طعم و مزه از جمله کیک های پر طرفداره و با مواد و لوازم ساده و ابتدایی می شه کیک یا کاپ کیک زردآلو رو تهیه و سرو کرد.

برای اینکه با فوت و فن پخت کیک زردآلو ی خوشمزه آشنا بشید امروز تصمیم گرفتم این کیک رو برای آموزش در تطر بگیرم که می دونم کیک مورد علاقه خیلی هاست و خوردنش برای بسیاری خاطره انگیز و دلنشینه پس لطفا ادامه مطلب رو بخونید و مرحله به مرحله با من همراه باشید.

  کیک خانگی  

طرز تهیه کیک زرد آلو

مرحله اول:

هسته زرد آلو  ها را جدا کنید. زرد آلوهای دو نیم شده را در تابه و روی حرارت متوسط قرار دهید تا آب آن کشیده شود.

 

زرد آلو پخته

 

مرحله دوم:

کره، شکر و وانیل را با همزن برقی بزنید تا سبک و کرم رنگ شود.

 

تهیه کیک

 

مرحله سوم:

تخم مرغ هار را یک به یک بیافزایید و پس از افزودن هریک 30 ثانیه هم بزنید.

مرحله چهارم:

ماست و نمک را در این مرحله به مایه تخم مرغی اضافه کنید.

 

مرحله پنجم:

ترکیب آرد و بیکینگ پودر الک  شده را با مواد قبل مخلوط کنید و هم بزنید تا مایه کیک زرد آلو کاملا یکدست شود.

  آرد الک شده

مرحله ششم:

نیمی از مایه کیک زردآلو را در قالبی که از قبل چرب و آرد پاشی کرده اید بریزید و نیمی از زردآلوهای پخته شده را روی آن قرار دهید. و باقی مایه کیک را روی آن بریزید و با لیسک صاف کنید.

زردآلوهای باقی مانده را روی مایه کیک قرار دهید.   کیک ساده کیک تابستانه  

مرحله هفتم:

قالب را در  فر گرم شده با دمای 180 درجه سانتی گراد به مدت 40 تا 50 دقیقه قرار دهید تا به خوبی بپزد.(برای اطمینان از پخت کیک پس از 40 دقیقه خلال دندان یا چنگال را در وسط کیک فرو ببرید اگر خلال دندانِ خارج شده تمیز بود و مایه کیک به آن نچسبیده بود یعنی کیک زردآلو آماده است اگر نه اجازه دهید چند دقیقه دیگر بپزد تا زمان پخت کامل شود.

 

کیک میوه

 

نکات کلیدی  تهیه کیک زردآلو

-پخته شدن زردآلو از آب انداختن و خمیری شدن کیک جلوگیری می کند.(بهتر است از زردآلوی رسیده و شیرین استفاده کنید اگر زردآلو چندان رسیده نبود یک تا دو قاشق غذاخوری شکر به آن بیافزایید)

-زردآلو  را با میوه هایی مثل آلبالو، هلو، گیلاس می توان ترکیب کرد تا کیک میوه ترکیبی داشته باشید.

-برای پخت کیک تمام مواد یخچالی را باید نیم ساعت قبل  از آماده کردن کیک خارج از یخچال قرار داد تا به دمای محیط برسد.

-برای پخت کیک، مواد باید 1/3 قالب را پر کند تا کیک پف قابل قبولی داشته باشد.

-برای خارج کردن کیک  زرد آلو عجله نکنید و اجازه دهید قالب کاملا خنک شود و بعد لبه های کیک را با چاقویی از دیواره قالب جداکنید و سپس کیک را برگردانید تا حارج شود.