کیک میوه ای انواع مختلفی داره. بعضی کیک ها فقط با یک نوع میوه تهیه میشن. مثل کیک توت فرنگی یا کیک آلبالو. در ضمن توی این نوع کیک ها قطعات میوه داخل مایه کیک ریخته میشه. اما کیک میوه لایه ای این طور نیست. این بار از چهار لایه کیک اسفنجی ساده استفاده میشه. بین لایه ها هم از یه مخلوط خوشمزه پنیر و خامه همراه میوه های رنگارنگ استفاده میشه. اینجا از ترکیب کیوی با توت فرنگی وسط استفاده شده. روی کیک هم با تمشک و بلوبری، توت و توت فرنگی تزیین شده. البته شما میتونید از هر نوع میوه ای که دوست دارید برای تزیین و تهیه کیک استفاده کنید. یه نکته خوب دیگه هم هست. برای کسایی که میوه دوست دارن این بهترین کیک تولده.

طرز تهیه کیک میوه لایه ای

مرحله اول:

فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود. تخم مرغ ها و شکر را داخل کاسه ای بریزید و به مدت 5-7 دقیقه با همزن بزنید تا خوب مخلوط شده و حجم مواد بیشتر شود سپس آرد را کم کم روی مواد الک کنید و با لیسک هم بزنید. بسیار آرام و به صورت دورانی مخلوط نمایید.

مایه کیک

مرحله دوم:

ته 2 قالب کیک را چرب کنید یا کاغذ روغنی بیاندازید. سپس نصف مواد را داخل یک قالب و نصف مواد را داخل قالب دیگری بریزید و داخل فری که از قبل روشن کرده اید و گرم شده است به مدت 20-30 دقیقه قرار دهید. از قالب متوسط برای تهیه کیک استفاده کنید. پس از پخت اجازه دهید کیک خنک شود سپس هر کیک را به دو قسمت برش بزنید.

کیک اسفنجی

مرحله سوم:

پنیر خامه ای و پودر قند را داخل کاسه ای بریزید و 1 دقیقه با همزن بزنید تا مواد مخلوط شوند. سپس خامه را اضافه کنید و 3 دقیقه بزنید تا کرم کیک یکدست و سبک شود. دقت کنید که خامه باید بسیار سرد باشد و با دور تند همزن زده شود.

خامه کیک

مرحله چهارم:

کیوی، توت فرنگی و هر میوه دیگری که تمایل دارید را به حلقه های نازک برش بزنید. روی هر لایه کیک مقداری کرم خامه ای بزنید و حلقه های میوه را روی آن قرار دهید. قبل از این که لایه بعدی را روی میوه ها بگذارید یک لایه نازک از خامه به یک سمت آن بمالید. سپس آن سمت مرطوب را روی میوه ها قرار دهید. این کار باعث میشود لایه ها بهتر به هم بچسبند. بقیه لایه های کیک را به همین صورت با کرم خامه ای و لایه های میوه پوشش دهید. در زمان قرار داده هر لایه کیک روی لایه بعدی کمی کیک را فشار دهید.

لایه های کیک میوه ای

مرحله پنجم:

پس از چیدن لایه ها با باقی مانده کرم خامه ای سطح کیک را پوشش دهید سپس با میوه های مختلف کیک را تزیین کنید. کیک را داخل یخچال قرار دهید تا سرد شود سپس به اندازه های دلخواه برش بزنید و سرو کنید.

  برش کیک میوه لایه ای