اگه دلتون یه کیک خوشمزه میخواد و در ضمن میخواین از خواص کدو حلوایی بهره مند بشید، در تهیه این کیک خوشمزه شک نکنید. به امید این که پاییزی دل انگیز داشته باشید. و با کیک های پاییزی از پادشاه فصل ها لذت بیشتری ببرید.

حالا فقط کافیه پوره کدو حلوایی رو از فروشگاه ها بخرید یا طبق روشی که قبلاً گفتیم خودتون خیلی راحت در منزل تهیه کنید. بعدش هم کیک کدو تنبل رو  در چهار مرحله ساده تهیه کنید و از اون لذت ببرید.

طرز تهیه کیک کدو حلوایی

مرحله اول:

داخل کاسه تخم مرغ ها را بشکنید و بهمراه شکر 5 دقیقه با همزن برقی بزنید سپس روغن و ماست را اضافه کنید و خوب بزنید تا یکدست شود. پوره کدو را نیز اضافه کنید و خوب مخلوط نمائید (برای تهیه پوره کدو را با 3 لیوان آب بپزید. وقتی آب کدو تمام شد آن را له کنید).

مرحله دوم:

آرد، دارچین و بیکینگ پودر را مخلوط کنید و چند بار الک نمائید و به مایه کیک اضافه کنید (مخلوط آرد را کم کم اضافه کنید و در یک جهت هم بزنید). در آخر نیز گردوهای خرد شده را اضافه کنید.

کیک

مرحله سوم:

قالب کیک را چرب کنید و مقدار کمی ارد کف قالب بپاشید سپس مایه کیک را داخل قالب بریزید و روی ان را صاف کنید (به اندازه 2/3 قالب را پر کنید چون کیک پف خواهد کرد).

کیک

مرحله چهارم:

قالب کیک را داخل فری که از قبل با حرارت 180 درجه سانتیگراد روشن کرده بودید و گرم شده است به مدت 40 - 50 دقیقه (بسته به نوع فر) قرار دهید (در 30 دقیقه اول پخت کیک در فر را باز نکنید).

کیک

پس از پخت اجازه دهید کیک خنک شود سپس از قالب خارج کنید، کیک کدو حلوایی را میتوانید ساده برش بزنید و سرو کنید یا با شکلات و ... تزئین کنید. سرو این کیک به همراه شیر داغ یا قهوه بهترین گزینه است.

نکته های تهیه کیک کدو حلوایی:

- این کیک بسیار خوش طعم است و مزه کدو حلوایی را احساس نخواهید کرد.

- میتوانید بجای گردو از خشکبار دیگری نیز داخل کیک استفاده کنید.

- این کیک رو میتونید فقط با کمی پودر قند تزیین کنید. - در صورتی که دوست دارید سس سفید روی کیک رو هم درست کنید میتونید از این روش استفاده کنید. یک پیمانه پودر قند، سه قاشق شیر و نوک قاشق وانیل و کمی هم دارچین رو داخل شیر جوش کوچک بریزید. حرارت بدید و هم بزنید تا یکدست و غلیظ بشه. بعد هم سس رو روی کیک بریزید و نوش جان کنید. این که سس سرد سرو بشه یا داغ هم به خودتون بستگی داره. در هر صورت عالی میشه. نوش جان.