شما هم از طرفدارای کیک های میوه ای هستین؟ شاید خرمالو میوه پاییزی مورد علاقه تون باشه. در این صورت باید حتتتتما کیک خرمالو رو امتحان کنید. با پخت این کیک دیگه حالت گس شدن دهان که در اثر خوردن بعضی خرمالوها هست هم حس نمیکنید. میتونید با خیال راحت از طعم خرمالو در کیک لذت ببرید. در ضمن اگه خرمالو ها شیرین هستن میتونید شکر کمتری استفاده کنید. که به این ترتیب کیک شما سالم تر هم میشه.

فراموش نکنید خرمالو خواص زیادی داره. علاوه بر این که سرشار از ویتامین و فیبره، برای سلامت قلب و تقویت سیستم گوارش هم فواید زیادی داره. در صورتی که دوست دارید بیشتر از این میوه خوش رنگ و جذاب پاییزی در آشپزخونه تون استفاده میکنید پیشنهاد میکنم طرز تهیه تارت خرمالو، کوکی خرمالو و پودینگ خرمالو رو هم امتحان کنید.

طرز تهیه کیک خرمالو

 

1- خرمالو ها را پوست بگیرید سپس گوشت خرمالوها را با میکسر به صورت پوره درآورید.

  کیک میوه

2- زرده‌ها و سفیده‌های تخم مرغ را جدا کنید. داخل کاسه ای زرده ها، روغن و شکر را آن قدر بزنید تا کرم رنگ و کشدار شود. سپس خرمالوهای پوره شده را اضافه کنید و خوب مخلوط نمایید.

3- آرد، بکینگ پودر، جوش شیرین یا نمک را مخلوط و چند بار الک کنید سپس قاشق قاشق به مایه کیک اضافه نمایید و به آرامی و به حالت دورانی مخلوط کنید.

  کیک میوه

4- سفیده های تخم مرغ را جداگانه بزنید تا مانند برف شود (ظرف را برمیگردانید نریزد) سپس به بقیه مایه کیک خرمالو اضافه کنید (تا حدی که سفیده مخلوط شود کافی میباشد. زیاد هم نزنید تا پف کیک نخوابد). در انتها نیز گردوهای خرد شده را اضافه کنید.

5- قالب کیک را چرب کنید یا کاغذ روغنی بیندازید سپس مایه کیک را داخل قالب بریزید و داخل فر با حرارت 180 درجه سانتیگراد که از قبل روشن کرده اید و گرم شده است به مدت 35 - 45 دقیقه (بسته به نوع فر) قرار دهید تا بپزد.

کیک را پس از آماده شدن از فر خارج کنید و اجازه دهید خنک شود. سپس کمی پودر قند روی کیک خرمالو بپاشید (یا هر تزئین دیگری که دوست دارید). حالا دیگر کیک پاییزی شما آماده سرو است. نوش جان!

 

نکته های کلیدی تهیه کیک خرمالو:

- برای تزیین میتوانید روی کیک را کمی عسل بزنید و گردو یا پسته خرد شده بپاشید. - بعد از اضافه کردن بیکینگ پودر دیگر مایه را زیاد هم نزنید. در غیر این صورت پف کیک ممکن است بخوابد. - در صورتی که خرمالوهای شما خیلی شیرین هستند میتوانید به دلخواه 1/4 تا 1/2 پیمانه از مقدار شکر کم کنید. - اگه به کیک های میوه ای علاقه مندید میتونید کیک سیب و کیک انجیر رو هم امتحان کنید.