برای درست کردن میان وعده های سالم و خوشمزه در خانه می توانیم از مواد طبیعی زیادی استفاده کنیم که میوه ها اصولا مناسب ترین گزینه هستن چون می شه با استفاده از اون ها  به شیوه های مختلف مثل خشک شده، پخته شده، منجمد شده  و ... میان وعده های سالم و خوشمزه ای داشته باشیم. لواشک یکی از این میان وعده هاست که همه ما از خوردنش لذت می بریم. با کمی حوصله و سلیقه به خرج دادن با توجه به ذائقه مون لواشک ترش یا شیرین رو می تونیم خیلی راحت در خونه تهیه کنیم و در زمان های مختلف مصرف کنیم. تقریبا با هر میوه ای میتونیم لواشک درست کنیم و محدودیت نداره. اما در این بین لواشک چند میوه بسیار پرطرفداره چرا که ترکیبی از مزه ها رو می تونیم داشته باشیم. مانند لواشک آلو و زردآلو، لواشک سیب و زردآلو، لواشک آلبالو و آلو، لواشک سیب و هلو، لواشک انار و سیب، لواشک انار و به و...

در بین لواشک های پاییزی لواشک انار بسیار پرطرفداره که می تونه متنوع باشه یعنی در تهیه اش از مخلوط میوه های دیگه هم استفاده کنیم مثل لواشک انار و کیوی، لواشک انار و سیب، لواشک انار و زرشک، لواشک انار و به که امروز با طرز تهیه آن لواشک انار و به آشنا می شیم. این لواشک رو می تونیم مخصوصا برای شب یلدا درست کنیم و تنقلات شب یلدامون رو متنوع و خاص کنیم.

طرز تهیه لواشک انار و به

مرحله اول:

دانه های انار را داخل میکسر بریزید و بزنید تا عصاره آن خارج شود ( از آب انار آماده هم میتوانید استفاده کنید).

 

مرحله دوم:

به را به قطعات کوچک خرد کنید سپس به همراه آب انار و آبلیمو داخل قابلمه ای بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید و پس از اینکه به جوش آمد اجازه دهید به مدت 30 دقیقه آرام بجوشد (در صورت تمایل 1 قاشق شکر به مواد اضافه کنید).

لواشک

مرحله سوم:

 پس از این مدت زمان مواد را با میکسر بزنید تا به شکل پوره شود. داخل سینی فر کاغذ روغنی بیاندازید و مواد را به صورت لایه نازکی روی کاغذ پخش کنید.

لواشک

مرحله چهارم:

سینی را داخل فر با دمای 120 درجه سانتیگراد به مدت 1 - 2 ساعت قرار دهید تا زمانی که لواشک خودش را بگیرد سپس از فر خارج کنید و کناری قرار دهید تا سرد شود و مصرف کنید ( میتوانید سینی را چند ساعت روی شوفاژ قرار دهید تا لواشک اماده شود ).