کوکوی مرغ و سبزیجات

کوکوی مرغ و سبزیجات علاوه بر این که خیلی راحت و آسان تهیه می‌شود و خوشمزه هم هست، یک فرصت عالی برای استفاده از مرغ اضافی باقی مانده در یخچال است. در ضمن مهم نیست از چه بخشی از مرغ استفاده کنید. بنابراین برای تهیه مرغ و سبزیجات لزومی ندارد مرغ بپزید بلکه می‌توانید به راحتی از باقی مانده غذاهایی مثل مرغ گریل شده، خورش مرغ یا خوراک ران مرغ استفاده کنید.

در تهیه این غذا می‌توانید از سبزیجات مختلفی استفاده کنید. در اینجا از گوجه و پیازچه استفاده شده است اما شما می‌توانید بسته به سلیقه و این که چه سبزیجاتی در یخچال دارید این ترکیب را تغییر دهید. در ضمن کوکوی مرغ و سبزیجات را می‌توانید با مخلفات مختلفی سرو کنید، به عنوان مثال گوجه (خام یا سرخ شده)، سبزی خوردن، ماست یا ماست و خیار از بهترین گزینه ها هستند.

کوکوی مرغ

طرز تهیه: ابتدا مرغ را خوب ریش ریش کنید و در کاسه‌ای بریزید. گوجه را نیز به شکل خیلی ریز خرد و یا رنده کنید و به مرغ اضافه نمایید. پیازچه ها را حلقه حلقه کنید و همراه بقیه مواد روی مرغ بریزید. حال هم بزنید و در صورت لزوم مقدار آرد را تنظیم کنید (مقدار آرد لازم بستگی به میزان آب گوجه‌ای دارد که استفاده می‌کنید) تا مخلوط به اندازه کافی غلیظ شود.

مواد کوکوی مرغ و سبزیجات

روغن را داخل تابه‌ای بریزید و بگذارید روی شعله داغ شود. حال یک قاشق بزرگ از مخلوط مرغ بردارید و آران داخل روغن بریزید. با پشت قاشق آن را به شکل گرد درآورید. این کار را برای بقیه مایه تکرار کنید. چون مرغ از قبل پخته شده است کافی است هر طرف ۲-۳ دقیقه سرخ شود.

وقتی دو طرف کوکوها طلایی رنگ شد آنها را از تابه خارج کنید و داخل بشقابی بچینید. کوکوی مرغ را با گوجه و سبزی خوردن و ماست یا ماست و خیار سرو کنید.

کوکوی مرغ و سبزیجات با گوجه