ﮐﻮﮐﻮ ﺳﺒﺰﯼکوکو ﺳﯿﺐ ﺯﻣﯿﻨﯽ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﻪ ﮐﻮﮐﻮ ﻫﺎﯾﯽ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺍﮐﺜﺮ ﻣﺮﺩﻡ ﻣﯿﭙﺴﻨﺪﻧﺪ ﻭ ﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﻭﻋﺪﻩ ﻏﺬﺍﯾﯽ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﭘﺨﺖ ﺁﺳﺎﻧﯽ ﺩﺍﺭﺩ. کوکو سبزی ﺑﺮﺍﯼ ﻣﺴﺎﻓﺮﺕ ﻭ ﻣﺪﺭﺳﻪ ﻣﻮﻗﻊ ﺯﻧﮓ ﺗﻔﺮﯾﺢ هم مناسب است چون بر خلاف کوکو سیب زمینی، این کوکو سردش هم خوشمزه است.

ﻣﻮﺍﺩ ﺗﺸﮑﯿﻞ ﺩﻫﻨﺪﻩ کوکو سبزی ﺑﺴﯿﺎﺭ ﺳﺎﺩﻩ ﻭ ﻗﺎﺑﻞ ﺩﺳﺘﺮﺱ ﺍﺳﺖ ﻭﻟﯽ ﻣﻘﺪﺍﺭ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﺑﺴﯿﺎﺭ اهمیت دارد و طعم و عطر غذا را تعیین میکند. نوع و مقدار سبزی استفاده شده میتواند در دستورهای مختلف بسیار متفاوت باشد و در واقع این بستگی به سلیقه شما دارد.

در این مطلب طرز تهیه کوکو سبزی را میخوانید. در انتها می‌توانید فیلم تهیه این کوکوی ساده و خوشمزه را هم مشاهده کنید.

  کوکو سبزی خوشمزه

در اینجا نوع و نسبت سبزی های کوکو سبزی (تره، شوید، گشنیز و جعفری به مقدار مساوی با کمی شنبلیله) بر اساس مدل کوکویی گفته شده که در تهران رایج است ولی در شهرهای مختلف نوع و مقدار سبزی ها فرق دارد و میتوانید با امتحان کردن مقادیر مختلف، ترکیب دلخواهتان را پیدا کنید.

مثلاً یک ترکیب خیلی خوشمزه دیگر برای کوکو سبزی تره و گشنیز با نسبت مساوی است که پیشنهاد میکنم حتماً امتحانش کنید. در ضمن ادویه ها هم قابل تغییر هستند.

آرد سوخاری باعث میشود کوکو برشته تر شود ولی استفاده از آن اختیاری است. یکی دیگر از غذاهای مشابه که میتوانید امتحان کنید کوکو اسفناج است که اغلب با مقداری پنیر تهیه میشود و طعم بسیار دلپذیری دارد.

مواد لازم کوکو سبزی

طرز تهیه کوکو سبزی

مرحله اول:

سبزی‌ها را روی تخته خیلی خوب و یکنواخت خرد کنید یا این کار را در غذاساز انجام دهید. برگ‌های کاهو را نیز خرد کنید و به آن اضافه نمایید.

 sabzi-kuku-sabzi

مرحله دوم:

تخم‌مرغ‌ها را در ظرف جداگانه بشکنید (تا چک کنید سالم باشند) و بعد به سبزی و کاهو اضافه کنید. آرد سوخاری و ادویه ها را هم اضافه کنید.

سبزی و تخم مرغ   آرد سوخاری و ادویه

مرحله سوم:

بعد هم زرشک و گردو را اضافه کنید و خوب هم بزنید.

زرشک و گردو

مرحله چهارم:

تابه را روی شعله قرار دهید و روغن بریزید. صبر کنید تا روغن به اندازه کافی داغ شود (وقتی یک قطره از مواد را داخلش میریزید به اصطلاح روغن جز و لز کند). حال همه مواد را کف تابه بریزید و سطحش را با پشت قاشق صاف کنید.

مایه کوکو سبزی

مرحله پنجم:

بعد از 10-15 دقیقه یک گوشه از کوکو را با قاشق چوبی بلند کنید و رنگ آن را ببینید. وقتی یک طرف کوکو خوب سرخ شد آن را برگردانید تا طرف دیگرش هم سرخ شود.

تزیین کوکو سبزی

کوکو سبزی را به صورت ساندویچ، با نان و ماست و یا همراه پلو سرو کنید. نوش جان!

فیلم تهیه کوکو سبزی

نکته ها:

1- اگر سبزی را خودتان خریداری و آماده میکنید از تره، شوید، جعفری و گشنیز با نسبت مساوی (هر کدام 150 گرم) استفاده کنید و مقدار کمی (حدود 30 گرم) شنبلیله اضافه کنید چون شنبلیله زیاد کوکو سبزی را تلخ می‌کند.

2- اگر دوست دارید کوکو پف بیشتری بکند، نیازی به اضافه کردن بیکینگ پودر نیست. کافی است قبل از اضافه کردن تخم مرغ آن را با سرعت زیاد با چنگال یا قاشق هم بزنید. بعد از ریختن مواد در تابه شعله را کم کنید و 10 دقیقه درب تابه را ببندید.

3- کوکو سبزی با زرشک و گردو بسیار خوشمزه میشود اما بسته به ذائقه میتوانید یکی از آنها یا هر دو را حذف کنید.