کوکو  سیب زمینی از محبوب ترین غذاهای ساده برای شام  ما ایرانی هاست. شکی نیست که کوکو سیب زمینی و کوکو سبزی معروف ترین کوکوهای آشپزی ایرانی هستند. اضافه کردن پیاز به مخلوط کوکو سیب زمینی اختیاری است و در اینجا از آن استفاده نکرده ایم. اگر تمایل داشته باشید میتوانید یک عدد پیاز کوچک را رنده کنید، آبش را بگیرید و آن را به مایه کوکو اضافه کنید.

برای یکدست و هم اندازه شدن کوکوهای سیب زمینی میتوانید از قالب کاتر گرد یا حتی قلبی و شکل های دیگر استفاده کنید. وقتی مایه کمی خودش را گرفت کاتر را با انبر از تابه بردارید و برای کوکوی بعدی استفاده کنید. بهتر است قبل از این کار داخل کاتر را چرب کنید.

کوکوی سیب زمینی که خیلی هم سریع آماده میشود برای پیک نیک رفتن هم مناسب است. کوکوها را از قبل سرخ کنید و با نان، کمی سبزی خوردن و ماست همراه خود ببرید. تهیه کوکو سیب زمینی خیلی خیلی راحت است و قطعاً همه بلدش هستند. ولی خب همین غذای ساده هم به شکل های مختلفی میشود تهیه کرد. مثلاً میتوان سیب زمینی را خام رنده کرد و یا از قبل آن را آبپز کرد. در اینجا دستور کوکو سیب زمینی پخته را به صورت مرحله به مرحله خواهید دید.

 طرز تهیه کوکو سیب زمینی پخته

مرحله اول: سیب زمینی ها را بپزید و پوره کنید.

سيب زميني ها را تميز بشویيد و آب پز كنيد. سپس پوست سیب زمینی ها را بگيريد و رنده کنید یا با گوشتکوب بکوبید تا له شود (در این مرحله میتوانید 1 عدد پیاز را نیز رنده کنید و آب آن را بگیرید و به سیب زمینی اضافه کنید.)

سیب زمینی رنده شده

مرحله دوم: مایع کوکو را آماده کنید.

سيب زميني ها را داخل کاسه ای بريزيد. تخم مرغ ها را بشکنید و به آن اضافه کنید. سپس با کمی نمك و فلفل خوب مخلوط کنید.

مایه کوکو سیب زمینی

 مرحله سوم: کوکو سیب زمینی را سرخ کنید. 

در ماهیتابه روغن بريزيد و حرارت را زياد كنيد تا روغن خوب داغ شود. با قاشق از مایه کوکو بردارید و داخل ماهیتابه بریزید و با قاشق روی ان را صاف کنید.

 سرخ کردن کوکو

مرحله چهارم: کوکو را سرو کنید. 

پس از اینکه یک طرف سرخ شد برگردانید تا طرف دیگر نیز سرخ و طلایی شود.

کوکو با سیب زمینی پخته

کوکو سیب زمینی سرخ شده را روی دستمال آشپزخانه بچینید تا روغن اضافه اش گرفته شود. آن را همراه با نان، ماست و سبزی خوردن یا هر مخلفاتی که دوست دارید سرو کنید.

کوکو سیب زمینی ضخیم

نوش جان!

طرز تهیه کوکو سیب زمینی

نكات طلایی برای تهیه کوکو سیب زمینی

- سيب زميني ها باید كاملا پخته شوند سپس پوست آنها را بگيريد.

- معمولا در غذاهايي كه از سيب زميني استفاده ميشود به خاطر خاصيت بالاي جذب نمك ، نياز به استفاده از نمك بيشتری میباشد.

- برای یک شکل شدن کوکوها میتوانید از قالب های فلزی (که شبیه به کاتر کوکی هستند) استفاده کنید.