قدیمی‌ها اعتقاد داشتند یک کدبانوی خوب کسی است که بتواند با هر چیزی که در یخچال دارد، یک غذای خوشمزه درست کند. بله! یک کدبانوی خوب وقتی غذای اضافه در یخچال دارد، به جای دور انداختنش با آن یک خوراک لذیذ برای خانواده درست می‌کند. یکی از غذاهایی که با باقی‌مانده آن می‌توانید، چیزهای خوشمزه‌ای درست کنید، آبگوشت است. ما امروز قصد داریم طرز تهیه یک کوکوی فوق‌العاده با گوشت کوبیده باقی‌مانده از آبگوشت را آموزش دهیم که حسابی در آشپزخانه به دردتان می‌خورد.

درست کردن کوکوی گوشت کوبیده بسیار آسان است، زیرا مواد آن تقریبا آماده است. از طرف دیگر این کوکو دارای مواد مغذی فراوانی است و مقدار زیادی ویتامین و مواد معدنی به بدن‌تان می‌رساند. البته از آن‌جایی که مواد کوکوی گوشت کوبیده در روغن سرخ می‌شود، کالری آن زیاد است. پس، بهتر است این کوکوی خوشمزه را در وعده ناهار سرو کنید. برای آشنایی با طرز تهیه کوکوی گوشت کوبیده با ایران کوک همراه باشید.

 

طرز تهیه کوکوی گوشت کوبیده

مرحله اول

برای درست کردن کوکوی گوشت کوبیده ابتدا، مواد باقی‌مانده گوشت کوبیده آبگوشت را از یخچال خارج کنید. سپس، مواد را با گوشت‌کوب دستی یا برقی کمی هم بزنید تا کاملا له و یکدست شوند.

 

مرحله دوم

گوشت کوبیده له‌شده را داخل کاسه‌ای بریزید و تخم‌مرغ‌ها، سیر رنده‌شده، نمک و فلفل را به آن اضافه کنید. بهتر است تخم‌مرغ‌ها را کم‌کم به مواد اضافه کنید. غلظت مواد کوکو بعد از اضافه کردن تخم‌مرغ‌ها باید به اندازه‌ای باشد که بشود از آن، قاشق قاشق برداشت.

 

مرحله سوم

مقداری روغن داخل ماهی‌تابه بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید تا روغن داغ شود. پس از داغ شدن روغن، 1 قاشق غذاخوری از مایه کوکو بردارید، کف دست‌تان فرم دهید و در تابه، دو طرف آن را سرخ کنید. بقیه مواد کوکو را به همین ترتیب داخل ماهی‌تابه سرخ کنید، آن‌ها را داخل نان قرار دهید و با گوجه، سبزیجات و سس دلخواه سرو نمایید.طرز تهیه کوکوی گوشت کوبیده

 

نکات طلایی در تهیه کوکوی گوشت کوبیده

-در هنگام سرخ کردن این کوکو، حرارت باید کاملا ملایم باشد.

- تخم‌مرغ‌ها را باید به اندازه‌ای به مایه کوکو اضافه کنید که مواد به غلظت مناسب برسند؛ یعنی نه خیلی شل و نه خیلی سفت باشند.

 

سخن آخر

کوکوی گوشت کوبیده، غذای خوشمزه و لذیذی است که می‌توانید با باقی‌مانده مواد آبگوشت درست کنید. از آن‌جایی که مواد این کوکو تقریبا آماده است، طرز تهیه آسانی دارد و درست کردنش به وقت زیادی نیاز ندارد. همچنین این کوکو دارای مواد مغذی زیادی است و ویتامین و مواد معدنی زیادی به بدن‌تان می‌رساند.

در اولین مرحله برای درست کردن کوکوی گوشت کوبیده، مواد گوشت کوبیده آبگوشت را از یخچال خارج کنید و با گوشت‌کوب دستی یا برقی کمی هم بزنید تا کاملا له شوند. گوشت کوبیده له‌شده را با تخم‌مرغ‌ها، سیر رنده‌شده، نمک و فلفل مخلوط کنید. سپس، قاشق قاشق از مواد کوکو بردارید و دو طرف‌شان را در روغن سرخ کنید. بهتر است تخم‌مرغ را دانه دانه به مواد اضافه کنید تا این‌که مایه کوکو به بافت و غلظت مناسب برسد.