از غذاهای خوشمزه و راحتی که میتوان در فریزر نگهداری کرد و در مواقع لازم در کمترین زمان آن را تهیه کرد ناگت ها هستند. بسته به سلیقه میتوانید سراغ انواع ناگت مثل ناگت مرغ یا ناگت سبزیجات بروید. یکی از ترکیب هایی که مورد علاقه بیشتر افراد هست مرغ و ذرت است. با استفاده از این دستور پخت ناگت مرغ و ذرت خوشمزه را تهیه کنید و از آن لذت ببرید.

 

طرز تهیه ناگت مرغ و ذرت

مرحله اول:

سینه های مرغ پخته را ریش ریش کنید. پیاز را با کره تفت دهید تا نرم شود سپس 7 قاشق غذاخوری آرد گندم اضافه کنید و کمی مخلوط کنید تا مواد جذب هم شوند و از روی حرارت بردارید.

مرحله دوم:

مخلوط شیر و خامه را داخل ماهیتابه بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید. هم بزنید تا زمانی که کرمی و غلیظ شود سپس مخلوط پیاز سرخ شده با آرد و کره، تکه های مرغ، برنج پخته، ذرت پخته یا کنسروی، نمک و فلفل را اضافه کنید و کمی تفت دهید و از روی حرارت بردارید، مخلوط را داخل ظرف در بسته و به مدت 2 - 3 ساعت در یخچال قرار دهید تا سرد و سفت شود.

ناگت مرغ

مرحله سوم:

پس از اینکه مایه ناگت سرد شد مواد را از یخچال خارج کنید. تکه هایی به یک اندازه از مایه ناگت بردارید و کف دست تان حالت دهید و گرد کنید ( دست تان را مرطوب کنید ).

ناگت مرغ

مرحله چهارم:

تخم مرغ ها را داخل کاسه ای بشکنید و با چنگال بزنید تا کف کند سپس به نوبت ناگت ها را داخل آرد سفید و تخم مرغ بزنید و در مرحله آخر داخل آرد سوخاری یا خرده نان بغلطانید تا تمام سطح ناگت ها به آرد آغشته شود.

ناگت مرغ

مرحله پنجم:

داخل ماهیتابه روغن بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید تا داغ شود. ناگت ها را داخل روغن داغن قرار دهید تا کاملا برشته و طلایی شود سپس ناگت های آماده را داخل ظرف قرار دهید و به همراه سس گوجه فرنگی یا هر سسی دیگری که تمایل دارید سرو کنید .

نکات کلیدی تهیه ناگت مرغ و ذرت:

- برای پخت مرغ آن را همراه با آب، نمک، فلفلل و زردچوبه و یک عدد پیاز چهار قاچ شده روی شعله گاز بگذارید. بعد از یک ساعت مرغ شما آماده است.

- میتوانید ناگت ها را پس از آماده سازی داخل نایلون بگذارید و منجمد کنید.

- بهتر است به جای آرد سوخاری از خرده نان استفاده کنید تا ناگت خوشمزه تری داشته باشید.

- در صورت تمایل میتوانید به جای ذرت از نخود فرنگی ، قارچ خرد شده و ... استفاده کنید.