امروزه خیلی از افراد هستند که زمان زیادی برای آشپزی ندارند و ترجیح میدهند غذاهای حاضری و آماده از بیرون تهیه کنند انواع ناگت ها یکی از غذاهایی ایست که خیلی ها آن را گزینه ی خوبی برای یک غذای سریع و خوشمزه میدانند که البته اشتباه هم نمی کنند.

 ناگت مرغ، ناگت گوشت، ناگت سبزیجات و ناگت میگو انواع مختلفی از ناگت هستند که درست کردن آنها در منزل کار سختی نیست. اما  ناگت های آماده فرآوری شده که به آنها مواد نگهدارنده زده شده است گزینه ی خوبی نیستند.

در این دستور به شما  طرز تهیه ناگت مرغ خانگی را آموزش خواهیم داد که هم بسیار خوشمزه است و هم قطعاً سالم تر از ناگت مرغ آماده است.

با یاد گرفتن دستور پخت یکی از ناگت ها به راحتی میتوانید مابقی آنها را هم در منزل درست کنید. به عنوان مثال طرز تهیه ناگت مرغ با ذرت هم بسیار شبیه است و برای تنوع میتوانید از آن استفاده کنید.

به کمک این مواد اولیه شما ناگت مرغ خوشمزه برای 4 نفر خواهید داشت.

   

طرز تهیه ناگت مرغ خانگی

 

مرحله اول:

در اولین مرحله برای تهیه ناگت مرغ خانگی نیاز است مرغ خام را چرخ کنید. ( میتوانید از قصابی مرغ چرخ کرده آماده تهیه کنید و یا اینکه در غذاساز مرغ را کمی خورد کنید.)

 

مرحله دوم:

سیر و پیاز را رنده کنید و فراموش نکنید که آب اضافی پیاز را خوب بگیرید. در ادامه مرغ، سیر، پیاز و پنیر پیتزا را با هم خوب مخلوط کنید و حسابی با دست چنگ بزنید و یا اینکه آن را در غذا ساز به مدت دو دقیقه خوب مخلوط کنید تا مواد به هم ترکیب شده و یک مایه ی خمیری مانند بدست آید.

در  این مرحله می توانید سس تند، سس کنجد و یا سس خردل و عصاره گوشت هم به مواد اضافه کنید تا ناگت ها طعم بهتری بگیرند. حال، مواد را به مدت یک ربع تا نیم ساعت در یخچال قرار دهید تا کمی سفت شود.

 

مرحله سوم:

در ادامه پود سوخاری، تخم مرغ هم زده شده و آرد سفید را در سه ظرف جدا گانه آماده کنید. برای خوش رنگ تر شدن ناگت ها میتوانید به تخم مرغ کمی زعفران دم کرده اضافه کنید.

مواد را از یخچال خارج کرده و آن را به توپ های کوچک اندازه گردو جدا کنید، گرد کنید و کمی آن را پهن کنید. تا به ضخامت حدود یک سانتی متر برسد. ابتدا به آرد سفید سپس تخم مرغ و در آخر به آرد سوخاری آغشته کنید.

میتوانید در این مرحله از قالب های آماده هم استفاده کنید. در فروشگاه ایران کوک میتوانید انواع مختلفی از قالب ها را پیدا کنید.

 

ناگت مرغ مواد سوخاری کرن

 برای درست کردن ناگت با پفک:

برخی در این مرحله کمی آرد سوخاری و پفک خرد شده را به هم مخلوط کرده و در یک سینی پهن میکنند و سپس مایه ی آماده شده ناگت را با ضخامت یک سانتی متر روی آن پهن کرده و روی آن را با همان مخلوط پفک و پودر سوخاری میپوشانند در ادامه با قالب آماده و یا چاقو برش های دلخواه میدهند.

 

مرحله چهارم:

در این مرحله ابتدا روغن مخصوص سرخ کردن را در ماهیتابه ای میریزیم که کمی گود باشد. اندازه روغن باید به قدری باشد که روی ناگت ها را بگیرد. روغن را با حرارت کم داغ می کنیم.

زمانی که روغن به خوبی داغ شد ناگت های آماده کرده را تک تک داخل روغن انداخته و حرارت آن را تا اندازه متوسط زیاد میکنیم. ناگت ها را چند مرتبه بر می گردانیم تا هر دو طرف آن طلایی شود و داخل آن به خوبی مغز پخت شود.

 

ناگت مرغ سوخاری کرن

طرز تهیه  ناگت مرغ در فر:

فر را در دمای 180 درجه سانتی گراد گرم کنید. و روی ناگت ها کمی اسپری روغن بپاشید سینی را داخل فر قرار داده چند مرتبه آن هارا زیر و رو کنید تا دو طرف برشته شده و مغز پخت شود. زمان پخت ناگت ها بسته به ضخامت آنها متفاوت است. و بین یک ربع تا نیم ساعت زمان میبرد.

این روش پخت سالم تر است اما خوب خیلی طعم ناگت های بیرون را ندارد.

 

ناگت مرغ در فر

 

 و در آخر ناگت مرغ با چه چیزی سرو میشود؟

 میتوانید ناگت های خوشمزه تان با سالاد های متنوع، سیب زمینی و به صورت ساندویچی سرو کنید. در کنار آن از انواع سس ها مثل سس قارچ و و سس سیر و سس قرمز استفاده کنید.

 

 نکات کلیدی تهیه ناگت مرغ:

- اگر هنگام گرد کردن و قالب زدن ناگت ها مایه شما چسبناک بود دست های خود را کمی نمناک کنید تا کارتان راحت تر شود.

- حتماً از روغن مخصوص سرخ کردن اضافه کنید تا دود نکند.

- میتوانید ناگت های مرغ را قبل از مرحله سرخ کردن در فریزر فریز کنید و هر وقت خواستید آن هارا سرخ کنید و مصرف کنید.

- برخی برای درست کردن ناگت مرغ بدون پنیر پیتزا، نان تست خیس خرد شده با کمی شیر را به مرغ چرخکرده اضافه میکنند.

- میتوانید به جای پنیر پیتزا از پنیر گودا و یا پنیر فتا هم استفاده کنید.

- میتوانید از مرغ پخته هم استفاده کنید اما استفاده از مرغ خام طعم آن را بهتر می کند.

اگر به کمک این دستور ناگت مرغ خوشمزه درست کردید خوشحال میشویم عکس ناگت هایتان را در اینستاگرام با هشتگ ناگت-ایران-کوک به اشتراک بگذارید.

 

ناگت مرغ خانگی