چربی نهفته در مغزها از بهترین و مفیدترین انواع چربی است که میتوانید در رژیم غذایی خود از آن استفاده کنید. این روزها اسم کره های مختلفی را ممکن است در تبلیغات تلویزیونی بشنوید یا در قفسه های فروشگاه ها ببینید. کره بادام، کره فندق، کره بادام هندی...اما از همه معروف تر بدون شک کره بادام زمینی است. در خیلی از فروشگاه ها میتوانید کره بادام زمینی معمولی یا کرانچی (حاوی تکه های بادام زمینی) را پیدا کنید. اما اگر مایل باشید میتوانید آن را در منزل هم تهیه کنید. اساسا فقط کافی است مقداری بادام زمینی بوداده را داخل غذاساز بریزید و خیلی خوب آن را میکس کنید تا چربی از ذرات بادام جدا شود و مخلوط حالت کرمی چرب و یکدست پیدا کند. معمولا لازم است کمی روغن هم اضافه کنید تا کره بادام زمینی خانگی شما بافت بهتری پیدا کند و به راحتی قابل مالیدن روی نان باشد.

طرز تهیه کره بادام زمینی

مرحله اول:

بادام زمینی ها را پوست بکنید و داخل ماهیتابه بریزید و چند دقیقه با حرارت ملایم تفت دهید تا بادام ها کمی ترد و طلایی شوند. سپس از روی حرارت بردارید و داخل میکسر بریزید و نمک اضافه کنید.

کره گیاهی

مرحله دوم:

روغن مایع را به بادام های بو داده اضافه کنید. سپس میکسر را روشن کنید تا بادام ها بافتی نرم و خمیری پیدا کنند ( در مدتی که بادام ها را با میکسر میزنید چند بار دستگاه را خاموش کنید و با قاشق مواد را هم بزنید و مجدد میکس کنید ). کره بادام زمینی را پس از آماده شدن داخل شیشه بریزید و در یخچال نگهداری کنید.

کره گیاهی

نکات تهیه کره بادام زمینی خانگی:

- در صورت تمایل میتوانید روغن بیشتری اضافه کنید. همچنین میتوانید به کره بادام زمینی مقداری عسل اضافه نمایید. - کره بادام زمینی را میتوانید به همراه نان میل کنید یا در شیرینی ها از آن استفاده نمایید.

-حتما حتما توصیه میکنم از غذاساز برای تهیه کره بادام زمینی در منزل استفاده کنید. هرچند امکان پودر کردن مغزها در مخلوط کن هم وجود دارد، در غذاساز کمتر داغ میشود و در نتیجه کره بهتری به دست می آید که ماندگاری بیشتری نیز دارد.

- به هیچ وجه آب و مایعاتی که حاوی آب هستند در کره نریزید. این اشتباه قابل جبران نیست و کار شما را کاملا خراب میکند. پس خیلی مراقب باشید.

- میتوانید از ادویه هایی مثل هل و دارچین و نیز مغزهای خرد شده در تهیه کره استفاده کنید.

طرز تهیه کره بادام زمینی