ژله رنگین کمان یکی از پر طرفدارترین ژله های مجلسی است. برای تهیه ژله رنگین کمانی تنها نیاز به چهار بسته ژله در رنگ های مختلف دارید و البته مقداری بستنی یا شیر. رنگ ژله ها را طوری انتخاب کنید که با هم تناسب داشته باشند و در کنار هم دسر زیبایی ایجاد کنند.

برای این کار میتوانید از رنگ های پیشنهادی ما استفاده کنید و یا پالت رنگی دلخواه خود را جایگزین کنید.  برای تهیه ژله رنگین کمان میتوانید از قالب ژله پلاستیکی یا قالب های فلزی استفاده کنید.

 

ژله رنگین کمتانی قالبی

طرز تهیه ژله رنگین کمان خوشمزه

 

مرحله اول طرز تهیه ژله رنگین کمان:

برای آماده کردن هر بسته ژله به این صورت عمل کنید که نصف پودر ژله را داخل کاسه ای بریزید و 1/2 لیوان آب جوش به آن اضافه کنید و هم بزنید تا ژله شفاف شود. سپس 1/2 لیوان آب سرد به آن اضافه و مخلوط کنید.

 

ژله چند رنگ

مرحله دوم طرز تهیه ژله رنگین کمان:

ژله را داخل قالب بریزید و حدود 20 دقیقه داخل فریزر قرار دهید تا خودش را بگیرد. دقت کنید ژله سفت نشود. فقط تا حدی که بسته شود کافیست.

 نصف باقی مانده پودر ژله را با 1/2 لیوان آب جوش مخلوط کنید. پس از اینکه شفاف شد با 1/2 لیوان بستنی یا شیر مخلوط کنید و خوب هم بزنید.

 

ژله چند رنگ

مرحله سوم طرز تهیه ژله رنگین کمان:

پس از اینکه ژله داخل فریزر کمی خودش را گرفت و کم کم ژله حل شده با بستنی را روی آن بریزید و مجدد داخل فریزر قرار دهید تا خودش را بگیرد و به همین صورت تمام بسته ها را اماده کنید و لایه لایه ژله ساده و ژله بستنی را روی هم بگذارید.

 

ژله چند رنگ

 

پس از اینکه لایه اخر را اضافه کردید ژله را داخل یخچال قرار دهید (داخل فریزر نگذارید) تا خودش را بگیرد. برای خارج کردن ژله قالب را چند ثانیه داخل آب داغ قرار دهید تا ژله از قالب جدا شود سپس در ظرف برگردانید و سرو کنید.

 

ژله رنگین کمان

نکته های تهیه ژله رنگین کمان:

- در زمان اضافه کردن لایه ها دقت کنید که لایه زیری بسته شده باشد. - با دقت و به ارامی لایه بعدی را اضافه کنید تا لایه ها باهم ترکیب نشوند. - میتوانید از لایه ها با رنگ ها بیشتری نیز استفاده کنید. - همچنین میتوانید به جای ریختن مواد داخل قالب بزرگ آنها را داخل بستنی خوری یا لیوان اماده و سرو کنید.