پودر ژله انار معمولاً در فروشگاه های مواد غذایی پیدا میشود و تهیه آن هم بسیار ساده است. اما برای تهیه ژله ای زیباتر با طعم بیشتر باید به نکات ریز تهیه دسر ژله انار توجه کنید. در اینجا با دو روش آشنا میشوید که میتوانید با استفاده از آنها ژله اناری خوش طعم و زیبا داشته باشید که به ویژه در مهمانی های شب یلدا عالی خواهد بود. البته اگر به دنبال دسر مخصوصی برای شب یلدا هستید گزینه های زیادی دارید مثلا میتوانید با اضافه کردن یک لایه پاناکوتا، دسر پاناکوتا و انار داشته باشید.

ژله انار

در روش اول با استفاده از آب کمتر و تهیه ژله در دو مرحله هم ژله انار شما غلیظ و خوش طعم میشود و هم دانه های انار به صورت معلق وسط دسر قرار میگیرند. در روش دوم علاوه بر پودر ژله انار از آب انار طبیعی هم در تهیه دسر استفاده میشود که باعث میشود طعم ژله بسیار خوشمزه تر شود. گرفتن آب انار در خانه هم بسیار ساده است و قبلاً آن را توضیح داده ایم.

روش اول تهیه ژله انار


 ژله انار

1 بسته پودر ژله را با 1 لیوان اب جوش مخلوط کنید و هم بزنید تا مایع ژله یکدست و شفاف شود سپس داخل قالب بریزید و داخل یخچال قرار دهید تا ژله کمی خودش را بگیرد سپس قالب را از یخچال خارج کنید و دانه های انار را روی ژله بریزید.

در مرحله بعدی بسته دوم ژله را با 1 لیوان اب جوش مخلوط کنید و هم بزنید تا مایه ژله یکدست و شفاف شود سپس روی مخلوط ژله و انار بریزید ، قالب را داخل یخچال قرار دهید تا ژله کامل بسته شود ، برای جدا کردن ژله قالب را چند دقیقه در ظرف آب جوش قرار دهید تا ژله خودش رار ها کند سپس در ظرف برگردانید و با دانه های انار ، خامه یا بستنی تزیین و سرو کنید.

نکته ها : دلیل استفاده از اب کمتر برای تهیه ژله این است که ژله بافت منسجم تری داشته باشد ، بدلیل اینکه دانه های انار ته نشین نشوند باید ژله را در 2 مرحله داخل قالب بریزید.

 روش دوم تهیه ژله انار:

اول از همه آب انار را آماده کنید یا آب انار 100% طبیعی دلخواه خود را خریداری کنید و یک پیمانه از آن را برای تهیه ژله کنار بگذارید.   ژله انار   2 پیمانه از آب انار را روی شعله بگذارید تا به جوش بیاید. پودر ژلاتین را روی 2 پیمانه آب انار خنک بپاشید و بگذارید چند دقیقه بماند.   ژله انار   وقتی آب انار جوش آمد آن را روی آب انار سرد و ژلاتین بریزید و هم بزنید تا مایع یکدست شود. در این مرحله هر مقدار که مایل هستید شکر بریزید و هم بزنید (میتوانید اصلاً شکر استفاده نکنید).   ژله انار   مایع را به قالب یا ظرف مورد نظر خود منتقل کنید و حداقل 4 ساعت در یخچال قرار دهید. در آخر روی ژله را با دانه های انار تزیین کنید.   ژله انار     نکته: مقدار شکر بستگی به طعم انار و ذائقه شما دارد. اگر دوست دارید دانه های انار در ژله به صورت پراکنده معلق باشند، دانه های انار را از ابتدا به مایع ژله اضافه کنید و هر نیم ساعت یک بار ژله را هم بزنید.