انار خواص و فواید بسیاری دارد و از زمان های قدیم هم مانند دارو مورد استفاده قرار میگرفته است. از خواص و فواید انار و آب انار میشود به اثرات درمانی و دارویی آن در بیماریهای قلبی، فشارخون بالا و بعضی از انواع سرطان از جمله سرطان پروستات اشاره کرد. به گفته محققان مصرف روزانه یک لیوان آب انار در عرض ۲ هفته میزان تستاسترون موجود در بزاق را ۲۴ درصد افزایش میدهد و تاثیراتی هم برروی فشارخون، حال و حوصله، اضطراب و احساسات افراد میگذارد.

 

گرفتن آب انار در خانه

 

ممکن است دان کردن و گرفتن آب انار کار دشواری به نظر برسد. اما این طور نیست. با دنبال کردن روش ساده زیر که به صورت مرحله به مرحله با عکس توضیح داده شده است به راحتی کار گرفتن آب انار را در منزل انجام دهید و این آب میوه فوق العاده خوشمزه و مفید را در این روز های آخر پاییز بنوشید و از آن لذت ببرید. اگر تشویق به خوردن انار شدید میتوانید انواع غذا با انار مثل سوپ انار و مرغ بریان با انار، دسر پسته و انار و کیک انار را هم امتحان کنید.

 

طریقه گرفتن آب انار:

1- انار را از وسط نصف کنید و در یک کاسه پر از آب فرو ببرید.

 

گرفتن آب انار در خانه

 

2- حال همان طور که انار شما زیر آب است دانه های انار را جدا کنید و در آب رها کنید. به این ترتیب دانه های انار تهنشین میشوندو پوسته های سفید انار روی آب میمانند.

 

گرفتن آب انار در خانه

 

3- پوسته های انار را از روی آب جدا کنید و دور بیاندازید.

 

گرفتن آب انار در خانه

 

4- دانه های انار را آبکش کنید و داخل مخلوط کن بریزید. چند بار پالس بزنید تا دانه ها کاملاً له شوند.

 

گرفتن آب انار در خانه 

 

5- صافی کوچکی را روی لیوان یا کاسه قرار دهید و آب انار را داخل آن بریزید. با قاشق روی آن فشار بدهید تا آب انار تا جای ممکن جدا شود و داخل کاسه جمع شود.

 

گرفتن آب انار در خانه

 

6- آب انار طبیعی خالص در این مرحله آماده است اما اگر قصد دارید آن را خالی بخورید میتوانید به ازای هر یک و نیم پیمانه آب انار 1/3 پیمانه شکر اضافه کنید تا آب میوه شما شیرین تر شود.

 

گرفتن آب انار در خانه

 

با اضافه کردن قدری آب هم میتوانید ترشی انار را ملایم تر کنید.

 

گرفتن آب انار در خانه