شکلات، جزو لذیذترین تنقلات دنیاست که به هر چیزی اضافه شود، طعمی فوق‌العاده به آن می‌دهد. با استفاده از کمی شکلات در خانه می‌شود تنقلات دلچسبی درست کرد و از آن‎ها برای گیفت و پذیرایی استفاده کرد. قبلا در ایران طرز تهیه چوب شور شکلاتی را با استفاده از شکلات آموزش داده‌ایم. امروز قصد داریم طرز تهیه قاشق‌های شکلاتی را یاد بدهیم که برای تهیه آن‌ها فقط به مقداری شکلات، نقل و قاشق‌های یکبار مصرف نیاز دارید.

درست کردن این قاشق‌های شکلاتی در خانه بسیار راحت است و برای تهیه آن‌ها فقط کافی است قاشق را در شکلات آب‌شده فرو کنید. البته برای اینکه قاشق‌های شکلاتی خوشمزه‌تری داشته باشید، بهتر است از شکلات‌های باکیفیت استفاده کنید. قاشق‌های شکلاتی، هدیه‌هایی جذاب و خوشمزه برای مناسبت‌ها و عیدهای مختلف هستید.

از طرف دیگر کودکان عاشق این خوشمزه‌های شکلاتی هستند و می‌توانید آن‌ها را در جشن تولدهای و مهمانی‌های کودکان نیز سرو کنید. همچنین قاشق‌های شکلاتی را می‌توانید در کنار قهوه و اسپرسو سرو کنید و از نوشیدنی‌های خود با افزودن شکلات، لذت بیشتری ببرید.

 

طرز تهیه قاشق‌های شکلاتی

مرحله اول

شکلات‌ها را در کاسه‌های جداگانه روی بخار آب قرار دهید تا نرم شوند. تکه‌های نقل یا مارشملو را نیز ریز خرد کنید.

طرز تهیه قاشق‌های شکلاتی  

مرحله دوم

روی یک سینی کاغذ روغنی پهن کنید. سپس، قاشق‌های یکبار مصرف را داخل کاسه‌های شکلات فرو کنید تا کاملا به شکلات آغشته شوند. قاشق‌های شکلاتی را در سینی روی کاغذ روغنی قرار دهید و کمی صبر کنید تا شکلات‌ها خودشان را بگیرند.

 

مرحله سوم

پس از اینکه شکلات کمی خودش را گرفت (شکلات باید نرم باشد)، تکه‌های نقل یا مارشملو را روی شکلات قرار دهید. سپس، قاشق ها را داخل یخچال قرار دهید تا سفت شوند.

دسر شکلاتی

نکات طلایی در تهیه قاشق‌های شکلاتی

- شکلات تنها ماده اولیه اصلی قاشق‌های شکلاتی است، بنابراین اگر دوست دارید این قاشق‌ها طعم فوق‌العاده‌ای داشته باشند، حتما از شکلات باکیفیت استفاده کنید.

- برای تزیین قاشق‌های شکلاتی علاوه بر نقل و مارشملو می‌توانید از ترافل، پودر پسته، فندق خردشده و... استفاده کنید.

- قاشق‌های شکلاتی را می‌توانید در ظرف دربسته تا چند هفته نگهداری کنید.

 

سخن آخر

قاشق‌های شکلاتی، تنقلات جذاب و خوشمزه‌ای هستند که در خانه می‌توانید به راحتی آن‌ها را درست کنید. با این قاشق‌ها می‌توانید گیفت‌های زیبایی درست کنید و در مناسبت‌های مختلف هدیه بدهید. همچنین با قاشق‌های شکلاتی می‌توانید از مهمانان خود در تولدها و مهمانی‌ها پذیرایی کنید.

برای درست کردن قاشق‌های شکلاتی به مقداری شکلات، نقل و قاشق‌های یکبار مصرف نیاز دارید. در اولین مرحله برای تهیه این قاشق‌ها باید شکلات سفید و شکلات سیاه را در کاسه‌های جداگانه روی بخار آب نرم کنید.

در ادامه روی یک سینی کاغذ روغنی پهن کنید. قاشق‌های یکبار مصرف را در کاسه‌های شکلات فرو کنید و روی سینی قرار دهید تا کمی خودشان را بگیرند. سپس، قاشق‌های شکلاتی را با نقل یا مارشملوی خردشده تزیین کنید و در یخچال قرار دهید تا خودشان را بگیرند. برای تزیین این قاشق‌ها می‌توانید از ترافل رنگی، پودر پسته، فندق خردشده و... استفاده کنید