شکلات برزیلی نوعی ترافل شکلات هست. نوع دیگه ای که قبلا آموزش دادیم با پنیر خامه ای تهیه میشد ولی این دفعه مواد متفاوته. البته قطعا طعم متفاوتی هم داره. این شکلات ها همون طور که از اسمشون پیداست از کشور برزیل اومدن. در برزیل بهشون Brigadeiro  گفته میشه. برزیلی ها در هر جشن تولدی معمولا از شکلات توپی های متنوع استفاده میکنن و از بزرگترها گرفته تا بچه ها همه عاشقش هستند. برای تهیه شکلات برزیلی فقط نیاز به شیر عسلی، پودر کاکائو و کره دارید. و البته برای تزئینش میتونید از چیزهای مختلفی استفاده کنید. از ترافل شکلاتی گرفته تا پودر نارگیل و مغزهای خرد شده مثل پسته و بادوم.

توپ شکلات برزیلی یا شکلات توپی یه میان وعده عالی و خوشمزه است که کاربردهای زیادی داره. مثلا میتونید برای تولد بچه ها به تعداد زیاد شکلات توپی درست کنید و با ترافل های رنگارنگ تزئینش کنید. همچنین میتونید توی هر مهمونی یا دورهمی دوستانه در کنار چای یا قهوه سروش کنید. یکی دیگه از کاربردهای جالب شکلات برزیلی به عنوان هدیه هست. یه هدیه خوشمزه و دست ساز که نشون میده چقدر به شخص مقابل اهمیت میدید و برای تهیه هدیه ش وقت گذاشتید. کافیه وقت شکلات توپی ها آماده شدند اونها رو توی کاغذ حلوا بگذارید و داخل یه جعبه قشنگ بچینید.

شکلات برزیلی توپی

طرز تهیه شکلات برزیلی

مرحله اول:

کف یک سینی یا دیس گود را با کره چرب کنید و کنار بگذارید. موادی که میخواهید برای تزئین شکلات برزیلی توپی استفاده کنید را در کاسه های جداگانه بریزید و آماده کنید. کره، شیر عسل و کاکائو را هم آماده کنید.

مواد تزئینی شکلات توپی برزیلی

مرحله دوم:

شیر عسل، کره و کاکائو را درون قابلمه ای بریزید. سپس بر روی حرارت قرار دهید و مرتب هم بزنید تا به جوش بیاید سپس شعله را کم کنید. 10-15 دقیقه روی شعله ملایم هم بزنید تا مخلوط غلیظ و براق شود. و وقتی قابلمه را خم میکنید مواد از ظرف جدا شود.

مخلوط مواد شکلات برزیلی

مرحله سوم:

مایه شکلات غلیظ شده را در دیس چرب شده بریزید و بگذارید خنک شود. اگر عجله دارید میتوانید نیم ساعت داخل یخچال قرار دهید تا خنک و سفت شود.

تهیه توپک شکلات

مرحله چهارم:

پس از انکه خنک شد دست خود را با کره چرب کنید و مقداری از مواد را با قاشق یا اسکوپ ساز بردارید و در دست به صورت گرد در آورید.

غلتاندن شکلات در ترافل

توپک شکلات برزیلی را در ظرف ترافل مورد نظر بغلتانید و درون کاغذ مخصوص شکلات (کپسول حلوا) قرار دهید.

شکلات برزیلی شیر عسلی

نکته های کلیدی تهیه توپک شکلات برزیلی:

- میتوانید به جای پودر کاکائو و کره از یک بسته شکلات تلخ استفاده کنید.

- همچنین اگر ترافل در دسترس ندارید میتوانید گلوله های شکلاتی را درون پودر پسته ،نارگیل ،فندق ، پرک بادام و ... بغلتانید و سرو کنید.

- شکلات برزیلی را در ظرف بسته نگهداری کنید. این شکلاتها را میتوانید تا دو روز بیرون یخچال و تا یک هفته داخل یخچال نگه دارید.