چوب شور از جمله تنقلات خوشمزه و محبوب بچه‌هاست که طرفداران زیادی نیز بین بزرگسالان دارد؛ خوردن این خوشمزه‌های نمکی به همراه چای می‌تواند یک میان‌وعده دلچسب باشد. اگر خودتان یا کودکان‌تان از جمله عاشقان چوب شور هستید، می‌توانید در خانه با کمی خلاقیت چوب شورهای شکلاتی هیجان‌انگیز و زیبایی تهیه کنید. چوب شورهای شکلاتی، گزینه‌ای عالی برای پذیرایی از مهمانان در جشن تولدهای کودکان هستند. همچنین با استفاده از آن‌ها می‌توانید گیفت‌های زیبایی درست کنید.

طرز تهیه چوب شور شکلاتی بسیار آسان است و حتی می‌توانید آن‌ها را به همراه کودکان در منزل درست کنید. برای درست کردن چوب شور با روکش شکلاتی فقط به مقداری چوب شور، شکلات سفید و شکلات سیاه نیاز دارید که در بیشتر خانه‌ها پیدا می‌شود. چوب شورها را هم می‌توانید از فروشگاه تهیه کنید و هم می‌توانید در خانه درست‌شان کنید. با ایران کوک همراه باشید تا طرز تهیه چوب شور شکلاتی را یاد بگیرید و آن‌ها را در خانه درست کنید. مطمئن باشید عاشق طعم این چوب شورهای شکلاتی خواهید شد.

طرز تهیه چوب شور شکلاتی

مرحله اول

ابتدا داخل بشقاب، یک کاغذ روغنی بیندازید. شکلات سیاه تخته‌ای را داخل یک کاسه تکه تکه کنید و روی بخار آب قرار دهید تا شکلات حل شود (به روش بن‌ماری).

پس از آب شدن شکلات سیاه، تعدادی از چوب شورها را در آن بغلتانید تا کاملا به شکلات آغشته شود. سپس چوب شور شکلاتی را در بشقاب روی کاغذ روغنی قرار دهید.

مرحله دوم

شکلات سفید را نیز به روش بن‌ماری آب کنید. سپس، تعداد دیگری از چوب شورها را در شکلات سفید بغلتانید. در صورت تمایل می‌توانید شکلات سفید و سیاه را مخلوط کنید تا شکلات نسکافه‌ای داشته باشید و تعدادی چوب شور با روکش شکلات نسکافه‌ای رنگ درست کنید.

مرحله سوم

حالا نوبت تزیین چوب شورهای شکلاتی با شکلات آب‌شده است. مقداری شکلات گرم را داخل یک قیف بریزید و با حرکت دست روی چوب شورهای شکلاتی، خط بیندازید. پس از اتمام کار، بشقاب چوب شورهای شکلاتی را به مدت 15 – 30 دقیقه درون یخچال قرار دهید تا شکلات خوب سفت شود.

چوب شکلاتی

 

نکات طلایی در تهیه چوب شور شکلاتی

-برای تزیین چوب شورهای شکلاتی می‌توانید از ترافل‌های رنگی نیز استفاده کنید. پودر پسته، پودر فندق و پودر نارگیل نیز برای تزیین چوب شور با روکش شکلاتی مناسب هستند.

سخن آخر

چوب شورها، تنقلاتی خوشمزه و جذاب هستند که در بین کودکان و بزرگسالان محبوبیت زیادی دارند. چوب شورها را می‌توان با کمی خلاقیت و با استفاده از شکلات، به چوب شورهای شکلاتی تبدیل کرد و لذت خوردنش را چندبرابر کرد. چوب شورهای شکلاتی، گزینه‌ای عالی برای پذیرایی در جشن تولدهای کودکان هستند. همچنین می‌توان با استفاده از آن‌ها، گیفت‌های زیبایی درست کرد.

برای درست کردن چوب شور با روکش شکلاتی فقط به مقداری چوب شور، شکلات سفید و شکلات تخته‌ای نیاز دارید. ابتدا باید شکلات سفید و سیاه را در ظرف‌های جداگانه‌ای با بخار آب، ذوب کرد. سپس، تعدادی چوب شور را در شکلات سیاه مذاب غلتاند و چوب شورهای باقی‌مانده را به شکلات سفید آب‌شده آغشته کرد. در آخر نیز باید چوب شورهای شکلاتی را با شکلات گرم تزیین کرد و آن‌ها را در یخچال گذاشت تا شکلات سفت شود.