دسر کاسترد انواع مختلفی داره. بعضی از اون ها مثل دسر کاستارد شکلاتی که قبلاً طرز تهیه ش رو گفتیم با زرده تخم مرغ و خامه (یا شیر) تهیه میشن. اما کاسترد فوری که این روزها بیشتر رایجه رو با پودر کاسترد آماده تهیه میکنن. بعضی ها هم اشتباهاً بهش میگن پودر کاستر. به هر حال مهم نیست اسمش چی باشه. برای تهیه دسر کاکائویی خوشمره و عالی در کمترین زمان ممکن کاسترد بهترین انتخاب شماست. قیمت پودر کاسترد رو میتونید توی فروشگاه ما ببینید. به نظرم ارزش خرید بالایی داره. چون با یه بسته ش میتونید بارها دسر درست کنید. حتی میتونید روی ژله میوه ای بریزیدش. ترکیب کاسترد کاکائویی با بعضی میوه ها مثل توت فرنگی خیلی خوشمزه میشه. ژله توت فرنگی و دسر کاسترد هم همون طعم عالی رو داره. برای تزئینش هم میتونید از توت فرنگی تازه استفاده کنید.

طرز تهیه دسر کاسترد کاکائویی

مرحله اول:

پودر کاسترد، پودر کاکائو و شکر را درون ظرفی بریزید و با همزن مخلوط کنید تا یکدست شوند.

کاستارد

مرحله دوم:

شیر را درون قابلمه ای بریزید و روی حرارت قرار دهید. مخلوط کنید تا مواد داغ شوند (به جوش نیاید). کمی از شیر گرم را روی مخلوط کاکائویی بریزید و هم بزنید تا پودر خوب در آن حل شود. کم کم اضافه و مخلوط کنید. مرتب هم بزنید تا مایه غلیظ شود و در انتها کره را اضافه کنید.

کاستارد

مرحله سوم:

کاسترد کاکائویی را درون قالب یا لیوان بریزید و 2 ساعت دریخچال قرار دهید تا خوب سرد شود. پس از سرد شدن کاستارد را از یخچال خارج کنید و با خامه، شکلات رنده شده، انواع میوه و ... تزیین و سرو کنید.

  کاستارد

نکته ها ی کلیدی تهیه کاسترد کاکائویی:

- مقدار پودر کاکائو را میتوانید بنابر سلیقه تان 1 قاشق کمتر یا بیشتر کنید.

- میتوانید از پودر نسکافه نیز به جای کاکائو در این دسر استفاده نمائید.

- کاستارد (custard) بصورت پودر در قوطی های آماده در سوپر مارکت ها موجود میباشد.

  طرز تهیه کاسترد کاکائویی