نوبتی هم که باشه امروز نوبت چیز کیک شکلاتی با پایه بیسکوییت هست. این چیز کیک خوشمزه یکی از انواع چیز کیک هست که قصد داریم آموزش بدیم. اگه از طرفدارای این دسر خوشمزه باشین حتما عاشق طعم و بافت این چیز کیک شکلاتی میشین. شاید بپرسین از کجا این قدر مطمئنم؟! خب دلیلش اینه: چون دستوری رو که براتون آماده کردم خیلی دقیق و عالیه و تموم سوالاتی که ممکنه براتون پیش بیاد رو پاسخ میده. علاوه بر این، خودم یکی از طرفدارای سرسخت چیز کیک هستم. پس کاملا انتظارتون رو از یه چیز کیک معرکه درک می کنم!

چیز کیک شکلاتی با بیسکوییت خیلی راحت آماده میشه و نیازی نیست که برای تهیه کراست یا پایه اون زحمت زیادی بکشین. از طرف دیگه این چیز کیک با فر آماده میشه. یعنی قبل از هر چیز باید فر رو آماده کنین. اما اگه فر ندارین، ما طرز تهیه چیز کیک کاکائویی بدون فر یا یخچالی رو هم آموزش دادیم. پس نگران چیزی نباشین. برید برای خودتون یه چایی بریزین و بیاین با هم توی دنیای چیز کیک ها قدم بزنیم.

چیز کیک شکلاتی

طرز تهیه چیز کیک شکلاتی

مرحله اول:

فر را روشن کنید تا در دمای 350 فارنهایت یا 175 درجه سانتی گراد گرم شود. قالب کمربندی مخصوص کیک را باز کنید و کاغذ روغنی را روی آن قرار دهید. به آرامی قالب کمربندی را روی کاغذ روغنی ببندید.

آماده کردن قالب

مرحله دوم:

سپس کاغذ روغنی را از دور لبه های قالب کمربندی برش دهید. یک نوار حدود 7 الی 8 سانتی متر برش دهید و آن را داخل قالب بگذارید. دور قالب را با روغن چرب کنید. کاغذ را روی آن قرار دهید که کاملا به آن بچسبد و قالب کاملا با کاغذ روغنی پوشانده شود.

قرار دادن کاغذ روغنی

مرحله سوم:

در این مرحله از تهیه چیز کیک شکلاتی باید کراست (پایه چیز کیک) را آماده کنید. بیسکویت اوریو را با غذاساز کاملا پودر نمایید. هم چنین میتوانید بیسکویت ها را در یک کیسه زیپ لاک بریزید و به کمک وردنه آن ها را خرد کنید. حالا بیسکویت های خرد شده را با کاکائو و کره ی ذوب شده در یک کاسه بریزید و به کمک یک کفگیر پلاستیکی یا چوبی به خوبی بهم بزنید. توجه کنید که کراست چیز کیک شما باید ظاهر مرطوبی داشته باشد.

آماده کردن پایه کیک

مرحله چهارم:

مخلوط کراست را به قالب کیک منتقل کنید. به وسیله انتهای یک لیوان، بیسکویت ها را به کف و لبه های اطراف کیک فشار دهید تا کاملا منسجم شود. سپس قالب را تا وقتی که مخلوط چیز کیک آماده می شود، در فریزر بگذارید.

ریختن پایه در قالب

مرحله پنجم:

در این مرحله از تهیه چیز کیک شکلاتی باید مواد روی کراست را تهیه کنید. پس پنیر خامه ای، شکر و پودر کاکائو را در ظرفی بریزید و با همزن دستی یا میکسر ایستاده خوب بهم بزنید تا یک دست شود. بهتر است پنیر خامه ای به دمای محیط رسیده باشد. مخلوط را خیلی بهم نزنید تا بافت خود را از دست ندهد.

تهیه کردن مایه کیک

مرحله ششم:

شکلات ذوب شده را به مخلوط اضافه کنید. دقت کنید شکلاتی که استفاده می کنید، مرغوب باشد. از شکلات تلخ یا شکلات خیلی شیرین استفاده نکنید، چون طعم کیک شما را کاملا تحت تاثیر قرار می دهد. شکلات نیمه شیرین برای چیز کیک شکلاتی بهترین کیک شکلاتی برای  انتخاب است.

افزودن شکلات

مرحله هفتم:

تخم مرغ ها را یکی یکی به مواد کیک اضافه کنید. هر تخم مرغ را با مخلوط بهم بزنید و سپس تخم مرغ بعدی را اضافه کنید.

افزودن تخم مرغ

مخلوط کردن تخم مرغ

مرحله هشتم:

پس از این که تمام تخم مرغ ها را مخلوط کردید، باید شکل مایه روی چیز کیک شما مانند عکس زیر باشد.

شکل مایه چیز کیک

مرحله نهم:

خامه زده شده، نمک و وانیل را اضافه کرده و خوب مخلوط کنید.

افزودن خامه چیز کیک شکلاتی

مرحله دهم:

قبل از این که مایه کیک را روی کراست بریزید، باید شکلی مشابه عکس زیر داشته باشد.

حالت مایه چیز کیک

مرحله یازدهم:

کراست را از فریزر خارج کنید. مخلوط شکلاتی را روی کراست که درون قالب کمربندی قرار دارد، بریزید. زیر قالب کمربندی یک کاغذ روغنی قرار داده و سپس آن را درون فر بگذارید.

ریختن در قالب

مرحله دوازدهم:

چیز کیک شکلاتی را به مدت 55 یا 56 دقیقه در فر قرار دهید تا بپزد. وقتی کیک آماده ی خارج کردن از فر است که لبه هایش پف کرده باشد و وقتی قالب را تکان می دهید، وسط چیز کیک کمی لرزان باشد. لرزان بودن مرکز چیز کیک طبیعی است و با خلال دندان آن را تست نکنید. کیک را بیشتر از 55 دقیقه در فر قرار ندهید.

پخت چیز کیک شکلاتی

مرحله آخر:

فر را خاموش کنید و درب آن را باز بگذارید. اجازه دهید چیز کیک حدودا یک ساعت دیگر در فر خاموش بماند. سپس آن را از فر خارج کرده و در دمای اتاق بگذارید تا خنک شود. چیز کیک شکلاتی را به مدت حداقل سه ساعت یا تمام شب در یخچال بگذارید تا خوشمزه تر شود. سپس آن را از قالب جدا کرده و روی چیز کیک را با گاناش شکلاتی، خامه، تمشک و ... تزیین کنید.

تزیین چیز کیک شکلاتی

نوش جان.

چیز کیک شکلاتی با فر

نکات کلیدی تهیه چیز کیک شکلاتی

- مایه روی چیز کیک را زیاد از حد بهم نزنید. هر چه هوای بیشتری در حین بهم زدن وارد بافت آن شود، احتمال این که چیز کیک شما هنگام پخت ترک بخورد بیشتر می شود. پس فقط تا حدی بهم بزنید که مواد با هم ترکیب شوند.

- زیاد از حد پختن چیز کیک، زود باز کردن درب فر و تغییر ناگهانی دمای چیز کیک باعث می شود چیز کیک شما ترک بخورد. درب فر را قبل از گذشت 50 دقیقه باز نکرده و چیز کیک را زود از فر خارج نکنید. اجازه دهید دمای چیز کیک آرام آرام کم شود.

- چیز کیک را باید به مدت 2 الی 3 روز مصرف کنید.

- میتوانید چیز کیک شکلاتی را دو مرتبه با فویل و کیسه پلاستیکی بپوشانید و برای یک ماه فریز کنید. برای فریز کردن یک تکه از چیز کیک هم کافیست از  دو لایه کیسه پلاستیکی استفاده کنید. مراقب باشید بسته بندی چیز کیک کاملا عاری از هوا باشد.

- چیز کیک شکلاتی با بیسکویت پتی بور هم تهیه می شود اما مسلما طعم آن با بیسکویت اوریو تفاوت دارد. شما عزیزان میتوانید نوع بیسکوییت را مطابق با سلیقه خودتان انتخاب کنید.

- چیز کیک شکلاتی با پنیر ماسکارپونه هم تهیه می شود. انتخاب نوع پنیر هم به سلیقه و ذائقه ی شما بستگی دارد. اگر دوست دارید پنیر ماسکارپونه را در خانه تهیه کنید، میتوانید به صفحه پنیر ماسکارپونه خانگی مراجعه کنید.

- دستور تهیه این چیز کیک خوشمزه از سایت alsothecrumbsplease ترجمه شده است.