چای، یکی از نوشیدنی‌های محبوب بین ما ایرانی‌هاست که خوردنش، خستگی کار روزانه‌مان را می‌شورد و می‌برد. از طرف دیگر چای بخشی جدانشدنی از پذیرایی معمول ایرانی‌ها از مهمانان در عزا و عروسی‌ست. البته گه‌گاهی می‌توانیم چای سیاه را با چای میوه‌ای جایگزین کنیم و خودمان را با طعم چای جدید، سورپرایز کنیم. امروز قصد داریم طرز تهیه چای میوه‌ای با طعم نعنا را آموزش دهیم که حتما عاشق عطر و طعمش خواهد شد. همچنین از آن‌جایی که این چایی میوه‌ای سرد سرو می‌شود، برای پذیرایی از مهمانان در روزهای گرم مناسب است.  

خواص چای میوه‌ای با طعم نعنا

در تهیه این چای میو‌ه‌ای از چای سبز کیسه‌ای، آب آناناس، انبه و نعنا استفاده می‌شود که آن را به یک معجون فوق‌العاده و مفید برای سلامتی تبدیل می‌کند. چای سبز که بیشتر به خاطر کمک به کاهش وزن شهرت پیدا کرده است خواص زیادی مانند پیشگیری از سرطان، کاهش کلسترول، تقویت استخوان‌ها و مبارزه با بیماری‌های کبدی دارد. آب آناناس نیز از دیگر مواد اولیه موجود در چای میوه‌ای نعناست که یکی از خواص مهم آن مبارزه با بیماری‌های ضدالتهابی مانند آرتروز، آسم و سینوزیت است. همچنین آب آناناس دارای آنتی‌اکسیدان‌ها، ویتامین ث، بتاکاروتن، منیزیم و منگنز است که به بهبود سیستم ایمنی، سلامت پوست و تقویت استخوان‌ها کمک می‌کنند. یکی دیگر از مواد مغذی در این چای میوه‌ای، انبه است که به دلیل خواص فراوان برای سلامتی، شاه میوه‌ها خطاب می‌شود. این میوه دارای مقدار زیادی ویتامین آ است و خوردن یک فنجان انبه حدود 25 درصد از ویتامین آ مورد نیاز روزانه بدن را تامین می‌کند؛ به همین دلیل یکی از فوائد خوردن انبه، تقویت بینایی است. پیشگیری از سرطان، کاهش کلسترول، درمان دیابت و مبارزه با کم‌خونی از دیگر مزایای خوردن انبه برای سلامتی هستند. نعنا، دیگر گیاه موجود در این چای میوه‌ای بیشتر به خاطر خاصیت خنک‌کنندگی شناخته می‌شود، اما خواص زیادی مانند بهبود عملکرد دستگاه گوارش، کمک به کاهش وزن، مبارزه با آلرژی فصلی، تقویت حافظه و تسکین درد دارد. پس، از درست کردن و نوش جان کردن چای میوه‌ای غفلت نکنید.  

طرز تهیه چای میوه‌ای با طعم نعنا

مرحله اول قطعات انبه را همراه با آب آناناس درون میکسر بریزید، به صورت پوره در آورید و آن را داخل یخچال قرار دهید.   مرحله دوم داخل یک ظرف مناسب مقداری آب جوش بریزید. سپس، چای‌‌های کیسه‌‌ای و شاخه نعنا را درون ظرف قرار دهید، درب آن را بگذارید و 5 دقیقه صبر کنید. درب ظرف را پس از 5 دقیقه  بردارید، چای‌های کیسه‌ای و شاخه نعنا را بیرون آورید و حدود 2 ساعت آن را درون یخچال قرار دهید.   مرحله سوم پس از 2 ساعت، چای را از یخچال بیرون بیاورید و آن را درون یک پارچ بریزید. سپس، پوره انبه و شکر را به آن اضافه کنید. نوشیدنی را درون لیوان‌‌های پر از یخ بریزید و سرو کنید. طرز تهیه چای میوه‌ای نعنا   سخن آخر چای  میوه‌ای نعنا، یک نوشیدنی سرد با عطر و طعمی فوق‌العاده است که حتما از خوردنش لذت خواهید برد. از آن‌جایی که چای میوه‌ای با طعم نعنا سرد سرو می‌شود، برای پذیرایی از مهمانان در روزهای گرم سال مناسب است. همچنین استفاده از آب آناناس، چای سبز، نعنا و انبه در تهیه این چای، آن را تبدیل به یک معجون فوق‌العاده برای سلامتی می‌کند. برای درست کردن این چای ابتدا قطعات انبه را با آب آناناس در میکسر به صورت پوره دربیاورید و در یخچال قرار دهید. سپس، چای‌های کیسه‌ای و شاخه نعنا را در ظرفی، داخل آب جوش بیندازید و اجازه دهید چای به مدت 5 دقیقه دم بکشد. چای دم‌کشیده را به مدت 2 ساعت در یخچال بگذارید تا سرد شود. در آخر چای، پوره انبه و شکر را مخلوط کنید و داخل لیوان‌های پر از یخ بریزید. این چای میوه‌ای در روزهای گرم سال، حسابی خنک‌تان می‌کند.