کیک ساندویچ تن ماهی که در کشورهایی از قبیل سوئد، فنلاند و استونی رواج دارد، با استفاده از لایه های نان تست و مواد دیگر تهیه میشود که روی هم چیده شده و شکل کیک مانندی پیدا میکنند.  لایه های کیک ساندویچ از مواد متنوعی تشکیل میشوند اما مواد اصلی تن ماهی، تخم مرغ و سس مایونز هستند. اگر دوست دارید غذای جدیدی را امتحان کنید یا دنبال غذایی هستید که برای مهمانی شام یا عصرانه دوستانه آن را سرو کنید کیک ساندویچ تن ماهی دقیقاً همان چیزی است که دنبالش هستید.

کیک ساندویچ تن ماهی

میتوانید با مواد و ادویه های غذا بازی کنید تا به طعم دلخواه خودتان برسید. در ضمن کیک ساندویچ تن ماهی را میتوانید به شکل های مختلفی تزیین کنید و هنر و سلیقه خودتان را به نمایش بگذارید. چیزی که مهم است ظاهر کیک مانند و زیبای این غذاست. شما به راحتی میتوانید مواد دلخواه خودتان را لا به لای نان های تست جایگزین کنید و کیک ساندویچ را به هر شکل و طعمی که دوست دارید در بیاورید.

کیک ساندویچ تن ماهی

طرز تهیه کیک ساندویچ تن ماهی:

 

آب کنسرو ذرت را بگیرید. ذرت را همراه با تن ماهی، سس مایونز، ماست، تخم مرغ آب پز کاملاً سفت، نمک و فلفل داخل غذا ساز بریزید و پروسس کنید تا خمیر نسبتاً یکدستی از مواد حاصل شود (برای آشنایی با نکات و ترفندهای آب پز کردن تخم مرغ اینجا را ببینید).

جعفری تازه را بشویید و خرد کنید تا کاملاً ریز شود. حال سینی یا تخته ای که میخواهید کیک ساندویچ تن ماهی را روی آن سرو کنید آماده نمایید.

برای آماده کردن نان های تست، کناره های قهوه ای رنگ آنها را با دقت با چاقوی تیزی جدا کنید. چهار عدد از نان ها را روی سینی کنار هم بچینید تا یک مربع بزرگ از نان ایجاد شود.

3-4 قاشق پر از مخلوط تن ماهی را روی آن بریزید و با قاشق به طور یکنواخت روی نان پهن کنید. کمی از جعفری خرد شده را نیز روی مواد بپاشید سپس دوباره یک لایه نان قرار دهید. این کار را تکرار کنید تا همه مواد استفاده شوند.

حالا باید کیک ساندویچ تن ماهی را حداقل دو ساعت در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد اما برای نتیجه بهتر آن را از شب تا صبح در یخچال قرار دهید.

روز بعد، مقداری ماست و سس مایونز را با هم مخلوط کنید و سطح کیک را با آن بپوشانید. روی آن هم کمی پنیر رنده شده و پیازچه خرد شده بپاشید.

کیک ساندویچ تن ماهی

برای تزیین کیک ساندویچ تن ماهی میتوانید از شوید، ورقه های نازک لیمو ترش، حلقه های خیار و گوجه هایی استفاده کنید که به شکل گل تزیین شده اند. قبل از سرو دوباره مدتی کیک ساندویچ را در یخچال قرار دهید.

کیک ساندویچ تن ماهی