اگر دنبال غذای جدید و سالمی هستید تا کمی به برنامه غذایی خانواده تون تنوع بدید نودل قالبی انتخاب خوبی هست. مطمئنم که همه شما با نودل آشنا هستید. بله همون نودل های فوری که در عرض چند دقیقه آماده میشن. نودل غذای ساده ای هست. البته شاید به تنهایی جذابیت زیادی نداشته باشه. اما شما میتونید به راحتی سبزیجات مورد علاقه تون رو همراهش سرو کنید تا هم ظاهر جذابتری پیدا کنه و هم مقوی تر باشه.

در تهیه نودل قالبی علاوه بر سبزیجات مفیدی مثل کدو سبز و هویج از تخم مرغ و پنیر هم استفاده میشه. پس این غذا حاوی پروتئین و کلسیم هم هست. یه مزیت دیگه این اسلایس های نودل هم اینه که هم میتونید به صورت داغ اون ها رو میل کنید و هم به صورت سرد. اسلایس نودل سرد شده همچنان خوشمزه است. مخصوصا اگه کمی سس کچاپ خانگی هم روی اون بریزید. اگه نمیدونید شام چی درست کنید یا میخواین یه غذای جذاب برای بچه مدرسه ای ها درست کنید تا با خودشون به مدرسه ببرن نودل قالبی عالیه. آماده کردنش فقط یک ربع وقت میگیره و بعد از نیم ساعت در فر هم کاملاً آماده میشه.

به نظرم میشه به این غذا کوکوی نودل هم گفت، با توجه به این که از تخم مرغ داخلش استفاده میشه. در ضمن میتونید به جای پختن در فر کوکوی نودل رو سرخ کنید. البته با پخت در فر نیاز به روغن کمتری هست.  

طرز تهیه نودل قالبی

  1- فر را روشن و روی 180 درجه سانتیگراد تنظیم کنید. قالب 28 در 18 سانتی را چرب کنید و کاغذ روغنی بکشید.   مواد لازم نودل قالبی   2- نودل را 3 دقیقه در آب در حال جوش بپزید. در این مرحله ادویه مخصوص را اضافه نکنید.   پخت نودل   3- کدو و هویج را درشت رنده کنید. تخم مرغ ها و 3/4 پیمانه پنیر اضافه کنید.   نودل و سبزیجات   4- مخلوط را داخل قالب بریزید. پنیر باقیمانده را روی آن بپاشید و 30 دقیقه داخل فر قرار دهید تا طلایی رنگ شود.   نودل قالبی  

نکته های تهیه نودل قالبی

- از هر طعم نودلی که دوست داشتید میتونید استفاده کنید. اینجا از نودل مرغ استفاده شده. - این مقدار مواد برای 8 اسلایس کوکوی نودل کافی است. - به دلخواه میتونید از سبزیجات دیگه ای مثل نخود فرنگی و ذرت هم استفاده کنید. - از پنیر چدار هم میتوانید برای تهیه نودل قالبی استفاده کنید.