بروسکتا یا بروشتا، نوعی پیش‌غذای خوشمزه و سبک ایتالیایی است و مانند اغلب غذاهای ایتالیایی در آن از پنیر، ریحان و روغن زیتون استفاده می‌شود. بروسکتا، یک فینگرفود جذاب برای سرو در مهمانی‌ها و دورهمی‌هاست که مزه‌اش زیر زبان همه می‌ماند. همچنین آن را به عنوان صبحانه، میان‌وعده و شام سبک نیز می‌شود سرو کرد.

بروسکتا با گوجه‌فرنگی، ساده‌ترین و محبوب‌ترین نوع این پیش‌غذاست که طرز تهیه ساده و آسانی دارد. همچنین استفاده از سبزیجات تازه در بروسکتا با گوجه‌فرنگی، آن را به پیش‌غذایی پرطرفدار در بین گیاهخوارها تبدیل کرده است. برای یاد گرفتن طرز تهیه این بروسکتای خوشمزه و جذاب با ایران کوک همراه باشید.

طرز تهیه بروسکتا

مرحله اول

ابتدا سیرها را پوست بگیرید و له کنید. سپس ماهی‌تابه را روی حرارت قرار دهید و کره را در ماهی‌تابه داغ‌شده ذوب کنید.

سیر له‌شده را با کره تفت دهید تا بوی سیرها بلند شود و بعد آن را داخل یک کاسه بریزید.

مرحله دوم

گوجه‌فرنگی‌ها و ریحان را خرد کنید و آن‌ها را به سیر سردشده داخل کاسه اضافه کنید. سپس نمک و فلفل را به مواد داخل کاسه بیفزایید و خوب مخلوط کنید.

مرحله سوم

در ادامه ورقه‌های نان را با استفاده از قلمو به روغن زیتون آغشته کنید و آن‌ها را با فر یا دستگاه توستر، تست کنید.

نان‌ها را در ماهی‌تابه گریل یا ماهی‌تابه‌ای با کف ضخیم نیز می‌توانید تست کنید؛ فقط باید ماهی‌تابه را چرب کنید و هر دو سمت نان‌ها را با حرارت ملایم تست کنید.

مرحله چهارم

مخلوط مواد را با قاشق روی نان‌های تست‌شده بریزید و روی آن‌ها را با پنیر موتزارلا بپوشانید. به همین راحتی بروسکتای شما آماده شد.

 

بروسکتا

نکات طلایی در تهیه بروسکتا

-به جای ورقه‌های نان تست می‌توانید از برش‌های نان باگت استفاده کنید. فقط حواس‌تان باشد نان باگت را مدتی در معرض هوا قرار دهید تا حالت خشک داشته باشد.

-در صورت تمایل می‌توانید برای تاپینگ از مواد دیگری مانند سبزیجات، کالباس و حبوبات استفاده کنید.

-برای درست کردن بروسکتا از گوجه‌فرنگی سفت استفاده کنید.

سخن آخر

بروسکتا، یک پیش‌غذای ایتالیایی ساده و خوشمزه است که طرفداران زیادی دارد. این پیش‌غذای سبک و آسان را می‌توانید برای مهمانی ‌ها و دورهمی‌های خود درست کنید. بروسکتا با گوجه‌فرنگی، یکی از انواع ساده و محبوب این پیش‌غذاست که طرز تهیه ساده و آسانی دارد.

برای تهیه بروسکتا باید سیر را له کنید و با کره تفت دهید. سپس گوجه‌فرنگی و ریحان را خرد کنید و با نمک و فلفل مخلوط کنید. در ادامه نیز نان‌ها را تست کنید و مواد مخلوط‌‌ شده و پنیر را روی آن‌ها بریزید.