بستنی یخی میوه ای یکی از بخش های هیجان انگیز تابستون هاست که هم بزرگ تر ها و هم بچه ها دوستش دارن. مخصوصا اگه بستني يخي ميوه اي رو بتونین خودتون توی خونه درست کنین؛ سالم تر بوده و خاصیت های زیادی داره. اگه کودک شما میانه خوبی با میوه نداره، این بستنی خوشمزه، مثل اسموتی یه روش هیجان انگیز برای خوردن میوه هاست.

ما توی این مطلب طرز تهیه بستنی یخی میوه ای خانگی رو آموزش میدیم که به کمک انواع و اقسام میوه ها تهیه میشه. برای تهیه ی این بستنی شما نیاز به مواد اولیه ی عجیب و غریبی ندارین. فقط یه مقداری میوه های خوش رنگ و تازه رو آماده کنین و به همراه آب میوه اون ها رو داخل قالب بستنی بریزین. دلیل استفاده از آب میوه های بی رنگ توی این دستور اینه که میوه ها مشخص تر و ظاهر بستنی قشنگ تر باشه. اما شما میتونین به جای آب میوه از شیر یا شیر بادام هم استفاده کنین.

راستی این بستنی نیازی به هیچ گونه شیرین کننده نداره و شیرینی اون کاملا طبیعی بوده و از میوه ها گرفته شده. پس اصلا نگران چاق شدن نباشین و هر چه قدر که دوست دارین این بستنی رو میل کنین. بستنی یخی میوه ای رو میتونین با بچه ها توی خونه تهیه کنین تا هم سرگرم بشن و هم از بستنی لذت بیشتری ببرن.

طرز تهیه بستنی یخی میوه ای

مرحله اول:

میوه ها را بشویید و اگر پوست دارند، پوست آن ها را جدا کنید. (برای میوه هایی مثل آناناس، پرتقال و انبه) سپس میوه ها را به قطعات کوچک برش بزنید. اندازه قطعات میوه در حدی باشد که برای سرو کردن راحت باشد. میوه های برش خورده را در یک ظرف بریزید. میتوانید آن ها را طبق رنگ دسته بندی کنید تا موقع تهیه بستنی ها رنگ یا الگوی خاصی در میوه ها رعایت شده باشد.

خرد کردن میوه ها

مرحله دوم:

در این مرحله از تهیه بستنی یخی میوه ای باید قالب های بستنی را با میوه ها پر کنید. میتوانید به ترتیب دلخواه میوه ها را بچینید. به آرامی آن ها را داخل قالب بستنی فشار دهید و قالب را با میوه پر کنید.

مرحله سوم:

با احتیاط مابقی فضای قالب را با آب انگور یا آب نارگیل پر کنید. چوب قالب بستنی را درون آن قرار دهید. حالا قالب را داخل فریزر بگذارید تا به مدت 8 ساعت یا تمام شب یخ بزند.

مرحله چهارم:

پس از این که بستنی یخی میوه ای کاملا منجمد شد؛ باید آن را از قالب خارج کنید. برای این کار قالب را زیر آب گرم بگیرید و چوب بستنی را به آرامی بیرون بکشید تا بستنی یخی از قالب خارج شود. نوش جان.

بستنی یخی خانگی

نکات کلیدی تهیه بستنی یخی میوه ای

- طرز تهيه بستني يخي ميوه اي از سایت blessthismessplease ترجمه شده است.

- اندازه برش میوه ها را در بستنی طوری تنظیم کنید که سرو آن برای کودکان مشکلی نداشته باشد و در عین حال طوری در قالب قرار بگیرد که آب میوه کاملا دور میوه ها را بپوشاند.

- مقدار و نوع میوه ها را به اندازه دلخواهتان میتوانید کم یا زیاد کنید. در این مورد هیچ محدودیت و مشکلی ایجاد نخواهد شد.