تزیین کیک

 

آموزش تزیین کیک مدل گلدان گل

 

برای این تزیین شیک و زیبا به کیک شکلاتی ، باترکرم شکلاتی ، خمیر فوندانت و رنگ خوراکی نیاز دارید.

 

کیک شکلاتی را از قبل آماده کنید ( برای این تزیین 2 کیک شکلاتی نیاز دارید ) ، پس از اینکه کیک پخت و سرد شد هر کیک را به 2 یا 3 قسمت برش بزنید ( بخش بالای هر کیک را با چاقو صاف کنید و بتراشید و خرده های آن را برای انتهای کار کنار بگذارید ).

 

تزیین کیک

 

لایه های کیک را روی هم قرار دهید و بین لایه ها باتر کرم شکلاتی بزنید ( میتوانید مقداری گردی خرد شده بین لایه ها بریزید ) ، پس از چیدن تمام لایه ها اطراف کیک را با باتر کرم شکلاتی بپوشانید ( خامه بدلیل رطوبت بالا برای زیر فوندانت مناسب نیست ).

 

تزیین کیک

 

مقداری خمیر فوندانت را با رنگ خوراکی رنگ کنید تا به رنگ سفالی شود ( ترکیب زرد ، قرمز ، مشکی ) ، خمیر را روی سطح کار به شکل مستطیل پهن کنید و دور کیک را با آن پوشش دهید.

 

تزیین کیک

 

اضافی خمیر را در بالای گلدان جمع کنید و با چاقو جدا نمایید ، همانند شکل اصلی گلدان سفالی 1/4 بالای گلدان برجسته تر است ، مقداری دیگر از خمیر فوندانت را به صورت نواری برش بزنید و در لبه گلدان متصل کنید و با استفاده از کمی اب به لایه قبلی متصل نمایید ( برای جلوه بیشتر میتوانید روی بدنه گلدان را با برس کمی گلیسیرین خوراکی بزنید ).

 

تزیین کیک

 

در بخش بالای گلدان یا همان خاک گلدان از خرده های کیک که قبلا کنار گذاشته اید استفاده کنید ، کمی باتر کرم در بالای گلدان بریزید و پخش کنید سپس خرده کیک های شکلاتی را روی ان بریزید و با دست کمی فشار دهید.

 

تزیین کیک

 

مقداری خمیر فوندانت را با رنگ های بنفش ، صورتی ، زرد و سبز رنگ کنید ، برای هر گل 5 گلبرگ دایره ای شکل از خمیر برش بزنید و همانند شکل گلبرگ ها را در کنار هم قرار دهید و با کمی اب بچسبانید ، گل ها را داخل کاسه های گودی قرار دهید و کناری بگذارید تا خشک شوند.

 

تزیین کیک

 

مرکز هر گل را با خمیر زرد کوچکی تزیین کنید و با خمیر فوندانت سبز برگ هایی ایجاد کنید ، پس از خشک شدن برگ ها و گل ها را روی کار بگذارید و با کمک باتر کرم در جای خود ثابت کنید ( پیش از آماده کردن گلدان ، گل ها و برگ را آماده کنید ).