بسیاری از کیک های تولد مربوط به جنسیت خاصی نبوده و می توان از آن ها هم در تولد دخترانه و هم پسرانه استفاده کرد. اما بسیاری از افراد مخصوصا کسانی که علاقه دارند تولدهای دخترانه و پسرانه را با تم خاصی برگزار کنند، اغلب کیک های تولد را با ویژگی های دخترانه و پسرانه تهیه یا درست می کنند. در این مطلب قصد داریم به چند نمونه از مدل های کیک های تولد دخترانه اشاره کنیم. کیک تولد عروسکی یکی از رایج ترین مدل هایی است که از زمان های گذشته برای کیک تولد دخترانه در نظر گرفته می شده است. اگر شما نیز قصد دارید یک کیک تولد دخترانه درست و یا به شکل آماده تهیه کنید می توانید از ۷ مدل کیک تولد دخترانه عروسکی که در این مطلب به شما ارائه خواهیم کرد ایده بگیرید و آن را به همین شکل درست کنید.

 

۷ مدل کیک تولد دخترانه عروسکی

 

کیک های تولد یکی از بهترین خوراکی ها برای زیباتر کردن جشن تولد هستند. در واقع می توان گفت که هیچ تولدی بدون وجود کیک معنا ندارد! خوشبختانه مدل های متنوعی برای کیک های تولد به ویژه کیک های تولد دخترانه وجود دارند که می توان از آن ها ایده گرفت. یکی از زیباترین و پر طرفدارترین مدل های کیک تولد دخترانه، کیک های عروسکی هستند. کیک تولد دخترانه عروسکی اغلب برای دختر خانم های خردسال و کودک مورد استفاده قرار می گیرد. اگر قصد درست کردن یک کیک تولد عروسکی را دارید می توانید از مدل های مختلف کیک عروسکی دخترانه استفاده کنید، از آن ها ایده بگیرید و جشن تولد را با این کیک ها زیباتر کنید. در ادامه ۷ مدل کیک تود دخترانه عروسکی را به همراه روش های درست کردن آن ها و همچنین عکس به شما معرفی خواهیم کرد.

 

۱- کیک عروسکی با فوندانت

خمیر فوندانت یکی از بهترین خمیرها برای درست کردن شکل های متنوع از جمله عروسک است. شاید تصور کنید که خمیر فوندانت صرفا روکشی است که برای پوشاندن سطح کیک از آن استفاده می شود. اما موارد استفاده از خمیر تنها به روکش کیک محدود نبوده و شما می توانید از این خمیر و البته مدل های مختلف مولد و سایر ابزارهای مخصوص فوندانت برای درست کردن شکل های متنوع عروسکی استفاده کنید. فراموش نکنید که با استفاده از رنگ های مختلف رنگ های خوراکی مجاز می توانید این خمیر سفید رنگ را به رنگ دلخواه تان تبدیل کنید. در ادامه چند عکس از کیک تولد عروسکی را مشاهده کنید.

 

تزیین فرشته برای کیک تولد دخترانه

درست کردن شکل با فوندانت

فوندانت برای درست کردن عروسک

 

۲- کیک تولد عروسکی با عروسک

از زمان های گذشته استفاده از عروسک های دخترانه مانند باربی برای درست کردن کیک تولد دخترانه مرسوم بوده است. جالب است بدانید که درست کردن کیک تولد عروسکی دخترانه با استفاده از این عروسک ها بسیار ساده است و شما نیز می توانید این کار را انجام دهید. کافی است یکی از این عروسک ها را به صورت عمودی یا خوابیده و افقی روی کیک قرار داده و آن را به شکل دلخواه با خامه و یا فوندانت تزیین کنید.

 

کیک تولد دخترانه عروسکی

 

۳- استند برای کیک تولد دخترانه عروسکی

استندها تنها برای تزیین تولد مورد استفاده قرار نمی گیرند. با استفاده از طرح های مختلف استند می توان روی کیک را نیز تزیین کرد. کافی است طرح عروسکی مورد نظر خود را از میان استندهای مختلف پیدا کرده و آن را روی کیک قرار دهید. سپس اطراف آن را با خامه ی هم رنگ و یا فوندانت تزیین کنید.

 

استفاده از استند برای کیک تولد دخترانه

 

۴- کیک کارتونی برای کیک تولد دخترانه عروسکی

کیک تولد دخترانه ی عروسکی می توانید یکی از شخصیت های کارتونی باشد که مطمئن هستید دختر شما دوست دارد. شما می توانید عروسک شخصیت های کارتونی را تهیه کرده و آن را روی کیک قرار دهید. خمیر فوندانت نیز بهترین محصول برای درست کردن شکل های کارتونی است.

 

عروسک کارتون روی کیک

 

۵- کیک حیوانات بامزه

یکی دیگر از مدل های کیک تولد عروسکی انتخاب حیوانات بامزه مانند گربه و سگ بر روی کیک تولد است. شما می توانید این حیوانات بامزه را با خامه و یا فوندانت درست کرده و به شکل برجسته روی کیک را با آن تزیین کنید. درست کردن یک سگ بامزه ی پشمالو با خامه می تواند کار بسیار ساده ای باشد. علاوه بر این اغلب دختر بچه ها به گربه های کوچک خوشگل علاقه مند هستند.

 

شکل حیوانات برای کیک

 

۶- تصویر دختر برای کیک تولد دخترانه عروسکی

با استفاده از خامه های رنگی می توانید تصویر یک دختر زیبا را روی کیک برجسته کنید. برای این کار می توانید یک تصویر ساده ی عروسکی را پیش روی خود قرار دهید و آن را به سادگی بکشید. دورگیری با آیسینگ نیز به شما کمک می کند بتوانید قسمت های جزئی را به بهترین شکل نقاشی کنید.

 

تصویر دختر روی کیک

 

۷- اسب تک شاخ یا یونیکورن برای کیک تولد دخترانه عروسکی

یونیکورن یا اسب تک شاخ موجودی افسانه ای است که همه ی دخترها به آن علاقه مند هستند. اسب تک شاخ می تواند به شکل های مختلف به عنوان یک مدل همه پسند برای کیک تولد عروسکی در نظر گرفته شود. شما می توانید کل کیک را با فوندانت سفید بپوشانید و با قرار دادن تک شاخ روی کیک و کشیدن دو چشم زیبا با استفاده از خامه و قیف اسب تک شاخ را روی کیک عروسکی به تصویر بکشید.

 

کیک اسب تک شاخ

اسب تک شاخ

 

این ۷ ایده تنها نمونه هایی برای کیک تولد دخترانه عروسکی هستند. شما می توانید با سلیقه ی خود این ایده ها را گسترش دهید و کیکی فوق العاده درست کنید. فراموش نکنید که تزیین های کیک و شیرینی در هر مدلی که برای کیک تولد دخترانه عروسکی انتخاب می کنید، می توانند به شما کمک کنند. شما می توانید با مرواریدهای خوراکی یک تزیین دخترانه روی کیک درست کنید. اکلیل های خوراکی در رنگ های مختلف نیز می توانند جلوه ی کیک تولد دخترانه را بیشتر کنند. تاپرها و شمع ها هم که جزء جدایی ناپذیر کیک های تولد هستند و می توانند به جلوه دار شدن طرح و مدل مورد نظر شما کمک کنند. در نظر داشته باشید که انتخاب هر مدل از ۷ ایده ی ارائه شده به عوامل مختلف از جمله سن دخترها بستگی دارد. به عنوان مثال، قرار دادن عروسک می تواند برای کودکان مناسب باشد اما برای دختر خانم های نوجوان بهتر است از طرح ها و مدل های ساده تر مانند طرح یونیکورن ساده استفاده کرد.