کیک ها مهمترین جزء در هر تولد هستند. به طوری که جشن تولد بدون کیک معنا ندارد! همه ی افراد به ویژه دختر خانم ها دوست دارند در روز تولدشان یک کیک فوق العاده زیبا و خوشمزه داشته باشند. در واقع در کنار طعم خوشمزه، تزیین و ظاهر کیک نیز از اهمیت زیادی برخوردار است و اگر کیک تولد جلوه نداشته باشد، تلاش برای طعم آن بی فایده است! روش های زیادی برای تزیین کیک تولد دخترانه وجود دارد. استفاده از تاپرها، خامه و شکلات هر یک به شکل های مختلفی می تواند ظاهر کیک شما را فوق العاده جلوه دهد. البته در نظر داشته باشید که تزیین کیک تولد دخترانه به عوامل بسیاری از جمله سن متولد نیز بستگی دارد. در این مطلب ۷ مدل کیک تولد برای دختران جوان را به شما معرفی خواهیم کرد. شما می توانید با مشاهده ی عکس های متنوع کیک های تولد دخترانه از آن ها ایده بگیرید و این کیک خاص را به روش دلخواه تان درست کنید. در نظر داشته باشید که هر یک از این تزیین ها به طعم و مزه ی کیک نیز بستگی دارد. به عنوان مثال اگر کیک شما شکلاتی است، تزیین خامه ی صورتی برای آن مناسب نخواهد بود. به جای آن می توانید از ترافل های رنگی استفاده کنید. این ۷ ایده صرفا بخشی از تزیین های کیک تولد دخترانه هستند. شما می توانید با خلاقیت و ابتکار خود و همچنین با استفاده از خوراکی های تزیینی، کیک های متنوع تری درست کنید.

 

کیک تولد دخترانه جوان

 

۱- ایزومالت

شاید تا به حال به تزیین های شیشه ای با طرح ها و شکل های خاص و رنگی دقت کرده باشید. این تزیین های زیبا ایزومالت هستند که به روش خاصی تهیه می شوند. اگرچه ظاهر ایزومالت عجیب به نظر می رسد اما درست کردن آن بسیار ساده است. شما می توانید ایزومالت را در رنگ های گوناگون تهیه کرده، آن را حرارت دهید و به شکل دلخواه تان تبدیل کنید. استفاده از ایزومالت برای تزیین می تواند بهترین ایده برای کیک تولد دخترانه جوان باشد.

 

تزیین با ایزومالت

 

۲- گل خامه ای

خامه بهترین خوراکی برای تزیین است که به روش های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از راحت ترین و در عین حال زیباترین روش های تزیین کیک با خامه استفاده از قیف و ماسوره است. با ماسوره های متنوع مانند ماسوره ی شکوفه می توانید طرح های متنوعی روی کیک به وجود بیاورید. برای کیک تولد دخترانه جوان به شما پیشنهاد می کنیم چند قطره رنگ خوراکی (ترجیحا صورتی دخترانه) به خامه قنادی زده شده اضافه کرده و آن را داخل قیف بریزید. سپس با ماسوره ی مورد نظرتان کل کیک را با طرح گل خامه ای بپوشانید. به این ترتیب یک کیک خامه ای صورتی دخترانه خواهید داشت.

 

کیک صورتی خامه ای

تزیین با گل

 

۳- کیک اکلیلی برای کیک تولد دخترانه جوان

روش های مختلفی برای تزیین کیک دخترانه وجود دارد. شما می توانید با خوراکی های تزیینی مختلفی یک کیک تولد دخترانه جوان درست کنید. استفاده از ترافل های رنگی و اسمارتیزها همیشه بهترین انتخاب برای تزیین کیک بوده است. اما اکلیل ها و مروارید های خوراکی در رنگ های مختلف می تواند کیک تولد شما را خاص و بی نظیر جلوه دهد. شما می توانید به راحتی هر یک از این تزیین های خوراکی را از فروشگاه های لوازم قنادی تهیه کرده و از آن برای کیک تولد دخترانه ی فوق العاده استفاده کنید.

 

کیک اکلیلی

 

۴- استفاده از گل های تزیینی

فوندانت یکی از بهترین خمیرها برای تزیین کیک است. استفاده از خمیر فوندانت صرفا محدود به روکش کیک نیست. بلکه شما می توانید با استفاده از این خمیر بی نظیر شکل ها و طرح های مختلفی درست کرده و از آن ها برای تزیین کیک استفاده کنید. یکی از بهترین ایده ها برای تزیین کیک تولد دخترانه جوان، درست کردن گل های تزیینی با فوندانت است. شما می توانید گل مورد علاقه ی خود را با خمیر فوندانت تهیه کرده و سپس آن را با رنگ خوراکی مورد نظرتان رنگ کنید. نحوه ی تزیین کیک با گل های فوندانتی سلیقه ای است. می توان تمام کیک و یا قسمتی از آن را با این گل های زیبا پوشاند. بدین ترتیب می توانید یک کیک تولد فوق العاده زیبا داشته باشید.

 

گل برای کیک تولد دخترانه جوان

 

۵- تزیین پروانه ای

کیک های پروانه ای یکی از زیباترین کیک ها برای کیک تولد دخترانه جوان هستند. برای داشتن طرح پروانه روی کیک روش های مختلفی وجود دارد. می توانید پروانه های کاغذی یا مقوایی را درست کرده و با چسباندن خلال دندان در انتهای آن ها از این پروانه ها به عنوان تاپر کیک تولد استفاده کنید. روش دیگر، درست کردن پروانه با خمیر فوندانت است. با این روش می توانید پروانه ها را به سایز و ابعاد دلخواه درست کرده و آن ها را رنگ کنید، سپس روی کیک قرار دهید. فراموش نکنید که این پروانه های زیبا روی کیک های رنگی بیشتر جلوه خواهند داشت. علاوه بر این، شما می توانید در کنار پروانه ها، از اکلیل ها و یا مروارید های خوراکی نیز برای جلوه ی بیشتر کیک های تولد دخترانه استفاده کنید.

 

پروانه برای کیک تولد دخترانه جوان

 

۶- کیک فصل برای کیک تولد دخترانه جوان

هر یک از فصل های سال را می توان به شکل های مختلف روی کیک نشان داد. اگر متولد فصل بهار هستید، روی کیک را با گل تزیین کنید.  متولدین فصل تابستان با یک طرح ساده ای از خورشید می توانند کیک تولد را تزیین کنند. فصل پاییز نماد خزان است و بهترین انتخاب برای تزیین کیک تولد دخترانه جوان متولد پاییز، طرح برگ بر روی آن است. متولدین فصل سرد هم می توانند از برف های زیبا بر روی کیک استفاده کنند. این طرح ها را می توان به سادگی با فوندانت درست کرده و آن ها را با چند قطره رنگ خوراکی رنگ آمیزی کرد.

 

کیک پاییزی

 

۷- گل طبیعی

استفاده از گل های طبیعی بهترین ایده برای تزین کیک تولد دخترانه جوان است. برای این تزیین کافی است کیک را به شکل ساده خامه کشی کرده و به سلیقه ی خود چند عدد گل رنگی زیبا روی آن قرار دهید. می توانید دور تا دور قسمت پایین کیک را با گل های زیبا بپوشانید و یا چند عدد از آن ها را روی کیک قرار دهید. علاوه بر این، می توانید از گل های ریز فانتزی و یا گل های درشت تر با رنگ های دلخواه تان برای این کار استفاده کنید.

 

کیک تولد مخصوص دختران جوان

 

تصاویر از : brilliant_cakr_mahabad ، lovely_cake_amol ، minaaaa.v  ، sooseh_catering ، meriiis.bakery ، cake_delara ،  sweet.dream.cake_