تزیین کیک یکی از زیباترین روش ها برای جلوه دادن به جشن تولد است. اگرچه بسیاری از کیک ها را می توان هم برای تولد دخترانه و هم برای تولد پسرانه تهیه کرد اما اگر بخواهید این تولد را خاص تر برگزار کنید بهتر است کیک تولد را با تزیین خاص مخصوص تولد دخترانه یا پسرانه کنید. به عنوان مثال، برای تولد دخترانه می توانید کیک را با تزیین های صورتی و خاص با استفاده از خامه و سایر لوازم تزیینی مخصوص کیک و شیرینی، زیباتر کنید. در این مطلب ۱۱ ایده ی بی نظیر برای تزیین کیک تولد دخترانه را به شما پیشنهاد خواهیم کرد تا بتوانید کیک را به بهترین شکل ارائه کنید. در ادامه ی مطلب عکس های متنوعی را برای ایده گرفتن جهت تزیین کیک ارائه خواهیم کرد.

 

۱۱ ایده بی نظیر برای تزیین کیک تولد دخترانه

 

ایده برای کیک تولد دخترانه

 

۱- تزیین کیک تولد دخترانه با خامه

در بین انواع تزیین های کیک، خامه یکی از رایج ترین تزیین ها برای کیک تولد دخترانه است. بهترین ایده برای استفاده از خامه برای تزیین کیک این است که آن را با چند قطره رنگ خوراکی رنگی کنید. خامه ی رنگی به رنگ های دخترانه مثل صورتی جلوه ی خاصی به کیک خواهد داد. اگر برای انتخاب و خرید خامه قنادی نیاز به راهنمایی دارید می‌توانید به مطلبی که قبلاً در این زمینه نوشته شده مراجعه کنید.

 

تزیین با خامه

کیک دخترانه

 

۲- ترافل رنگی

ترافل ها یکی از زیباترین تزیینات برای کیک به ویژه کیک تولد هستند. شما می توانید انواع رنگ های ترافل را به شکل قرمز و مشکی و یا رنگی تهیه کرده و از آن ها برای تزیین کیک تولد دخترانه استفاده کنید. برای تزیین کافی است بعد از درست کردن کیک و خامه کشی کمی از این ترافل ها روی آن بپاشید.

 

تزیین با ترایفل

تزیین با ترافل

 

۳- تزیین با اسمارتیز رنگی

اسمارتیزها در رنگ ها و طعم های مختلف وجود دارند. شما می توانید از آن ها برای تزیین روی کیک استفاده کنید. کافی است مقداری از آن ها را در رنگ دلخواه تان از فروشگاه ها تهیه کنید.

 

کیک اسمارتیز

 

۴- کیک دخترانه با ایزومالت

ایزومالت یک نوع شیرین کننده مانند شکر است که از آن برای تزیین کیک استفاده می شود. ایزومالت پس از گرم شدن قابل انعطاف شده و می توان آن را با رنگ دلخواه رنگ کرد. سپس با ریختن ایزومالت داخل قالب مورد نظر، می توانید از هر شکلی که در نظر دارید برای تزیین استفاده کنید.

 

ایزومات کیک

 

 

۵- کیک دخترانه با فوندانت

فوندانت تنها روکش کیک و شیرینی نیست. با این خمیز انعطاف پذیر می توان اشکال مورد نظر را درست کرده و برای تزیین کیک تولد دخترانه از آن ها استفاده کرد. شما می توانید برای درست کردن شکل های مختلف با فوندانت از مولد مخصوص در طرح های متنوع استفاده کنید. استفاده از فوندانت نیاز به مهارت و تخصص ندارد.

 

ایده برای تزیین کیک تولد دخترانه

 

تزیین کیک دخترانه

 

۶- تزیین با شکلات

در تمام کشورها کیک شکلاتی یکی از پر طرفدارترین کیک هاست. از گاناش شکلات هم به عنوان روکش کیک و هم به عنوان یک نوع طعم دهنده ی شیرین و خوشمزه برای لایه های کیک می توان استفاده کرد. امروزه تزیینات کیک شکلاتی متنوعی وجود دارند که برای تزیین کیک مورد استفاده قرار می گیرند. شکلات های چیپسی و سس های شکلاتی از جمله خوراکی های خوشمزه ای هستند که با استفاده از آن ها و بدون نیاز به مهارت هر کسی می تواند یک کیک تولد دخترانه را به بهترین شکل تزیین کند.

 

کیک شکلاتی

شکلات

 

۷- استفاده از بریلو

در میان انواع خوراکی های خوشمزه برای تزیین کیک، بریلو کمتر در میان افراد شناخته شده است. در صورتی که این خوراکی بی نظیر نه تنها ظاهر کیک را زیباتر می کند. بریلو بافت ژله ای و نرمی دارد و به راحتی می توان از آن استفاده کرد. این محصول در رنگ ها و طعم های مختلف موجود بوده و با رنگ براق خود جلوه ی بی نظیری به ظاهر کیک و شیرینی می دهد. بریلو را می توان در دسته ی سس های براق برای تزیین کیک و شیرینی قرار داد. با توجه به این ویژگی های بی نظیر بریلو، این محصول ژله گزینه ای ایده آل برای کیک تولد دخترانه خواهد بود.

 

تزیین کیک تولد دخترانه با بریلو

بریلو توت فرنگی

 

۸- نقش قالب کیک تولد

قالب ها محصولاتی هستند که شکل و فرم کیک را می سازند. در واقع شما هر طرحی که برای درست کردن کیک در ذهن دارید را باید از میان انواع مختلف قالب جست و جو کنید. اما برای درست کردن کیک و تهیه ی قالب، تنها در نظر گرفتن طرح آن کافی نیست. پیش از هر چیز شما باید با جنس ها و انواع مختلف قالب آشنا شده و با توجه به نیازتان مناسب ترین آن ها را انتخاب کنید. برای پخت کیک معمولا از قالب های تفلون و سیلیکونی استفاده می شود. اما برای برخی کیک های خاص و لایه ای باید قالب های کمربندی را انتخاب کرد. به طور کلی از آن جا که قالب ها چارچوب کیک را می سازند، لذا نقش مهمی در ظاهر کیک تولد دخترانه دارند.

 

قالب قلب کیک

فالب کیک

 

۹- شمع

هیچ کیک تولدی بدون شمع معنا ندارد! شمع ها به شکل های مختلف وجود داشته و نه تنها به کیک تولد معنا می بخشند، بلکه می توانند به تزیین آن نیز کمک کنند. برخی افراد ترجیح می دهند از شمع اعداد برای روی کیک تولد استفاده کنند. اما شمع های کوچک رنگی در جلوه دادن به کیک های خامه ای و ساده بسیار تاثیر گذار هستند. فراموش نکنید که باید رنگ و مدل شمع ها را متناسب با کیک تولد دخترانه انتخاب کنید.

 

کیک تولد دخترانه

شمع رنگی

 

۱۰- تزیین با قیف و ماسوره

یکی از ابزارهایی که برای تزیین کیک با خامه به آن نیاز دارید، قیف و ماسوره هستند. ماسوره ها به شکل های مختلف از جمله شکوفه به شما کمک می کنند که بتوانید با استفاده از آن ها روی کیک را به زیباترین شکل تزیین کنید.

 

تزیین با ماسوره

 

۱۱- کیک تولد دخترانه با گیپور خوراکی

گیپور خوراکی نوعی تزیین برای کیک است که به راحتی می توان آن را در خانه درست کرد. برای درست کردن گیپور خوراکی کافی است مواد اولیه ی آن از جمله پودر قند و ثعلب را با هم ترکیب کرده و رنگ خوراکی مورد نظرتان را به آن اضافه کنید. سپس مایه ی گیپور را روی مولد مخصوص ریخته و آن را به طور یکنواخت روی سطح مولد پخش کنید. بعد از خشک شدن گیپور می توانید آن را به آرامی از داخل مولد جدا کرده و برای تزیین روی کیک استفاده کنید. گیپورهای خوراکی می توانند زیباترین تزیین برای کیک تولد دخترانه باشند.

 

گیپور خوراکی